Gvatemala: katoļu prezidents aizstāv nedzimušo dzīvības

Pirmdiena, 27 Decembris 2021 19:04

Dārgie civitas.lv draugi! Laikā, kad svinam mūsu Glābēja Kristus dzimšanas un sv. Ģimenes svētkus, kas izceļ katra bērna dzīvības un katras ģimenes vērtību, pienāk labas ziņas no Gvatemalas: sākot ar nākamo, 2022.gadu, Gvatemalas prezidents ir pasludinājis savu valsti par Latīņamerikas pro life galvaspilsētu. ASV prezidents Baidens, savukārt, ieceļ abortu aizstāvjus galvenajos amatos savā administrācijā un Unicef, un tāpēc izolē un nomelno Gvatemalu. Tie ir divi pretēji veidi, kā būt kristietim politikā. Neviļus nāk prātā arī mūsi politiķi Latvijā. Kurā pusē stāv viņi?

****

Gvatemalas prezidents ir paziņojis, ka no nākamā 2022. gada sākuma viņa valsts kļūs par Latīņamerikas galvaspilsētu, kas cīnās par dzīvību, savukārt ASV prezidents Baidens ieceļ abortu aizstāvjus svarīgos amatos savā administrācijā un Unicef. Tie ir dažādi veidi būt katolim politikā.

Pateicoties katoļu un kristīgajai presei, šī ziņa apceļoja visu pasauli: 6. decembrī, uzstājoties viesnīcā "Willard Hotel" Vašingtonā, prezidents Alehandro Džammatei (Alejandro Giammattei) paziņoja par savu nodomu padarīt Gvatemalu par Latīņamerikas dzīvības aizstāvēšanas galvaspilsētu. Džammateji uzstājās kā goda viesis pasākumā, ko rīkoja Sieviešu veselības institūts (Institute for Women's Health) - organizācija, kas iestājas par dzīvību un ko dibinājusi Trampa administrācijas Veselības un sociālo pakalpojumu departamenta bijusī vadītāja Valērija Hūbere (Valerie Huber), un Starptautiskā cilvēktiesību grupa (International Human Rights Group) (amerikāņu institūts, kas aizstāv cilvēktiesības, tai skaitā ieņemtā bērna tiesības). Kā norādīts Sieviešu veselības institūta paziņojumā, Džammateji netika uzaicināts uz ASV prezidenta Džo Baidena organizēto "demokrātijas samitu", kurā bija pulcējušies vairāki pasaules demokrātisko valstu līderi (daži no tiem ir nežēlīgi tirāni).

Gvatemala netika uzaicināta piedalīties samitā, un, iespējams, ka galvenais šīs neuzaicināšanas iemesls bija domstarpības par tiesībām uz dzīvību. 

Savā uzrunā pasākuma laikā Džammateji bija plaši iepazīstinājis ar savu apņemšanos aizsargāt nedzimušos bērnus, kā arī pārliecinoši dalījies ar iniciatīvām un grūtībām, ar kurām saskaras dzīvības aizstāvji. Viņš paziņoja, ka 2022. gada 9. martā Gvatemala kļūs par Latinamerikas dzīvības galvaspilsētu: "Katrs cilvēks ir pelnījis, lai viņa dzīvība tiktu aizsargāta no ieņemšanas brīža līdz dabiskai nāvei. (...) Apgalvojums, ka tiesības uz abortu ir vienas no cilvēktiesībām, ir pilnīgi nepatiess. Jebkurš mēģinājums uzspiest abortus kādā valstī ir nepamatota iejaukšanās valsts iekšpolitikā. Gvatemalas "Ģimenes asociācija" (AFI) atzinīgi novērtēja neseno prezidenta Alehandro Džammates uzstāšanos un savā paziņojumā atkārtoti uzsvēra, ka "tas ir gan pilsoniskās sabiedrības un organizāciju, kuras aktīvi darbojas atbalstot dzīvību, ģimeni un brīvību, gan arī dažādu valsts pārvaldes iestāžu amatpersonu vairāku gadu darba rezultāts”.

Vienisprātis ar prezidentu ir arī viens no evaņģēliskajiem līderiem Ārons Lara (Aàron Lara), kurš piebilda, ka Džammatei nodoms ir oficiāli paziņots Starpamerikas kongresā par dzīvību, Latinamerikas valstu organizācijā (OAS) un ASV valdības amatpersonām un ka tiks atklāts "šī vēsturiskā notikuma piemiņai veltīts piemineklis dzīvībai”. 

Šī nav pirmā reize, kad Gvatemalas prezidents ir apliecinājis savu lojalitāti ar dzīvību saistītos jautājumos, kā, piemēram, dabiskās ģimenes atbalstam. 12. oktobrī Džammatei parakstīja "Ženēvas konsensa deklarāciju", kuru Tramps popularizēja, bet Baidens noraidīja un kurā teikts, ka "nav starptautisku tiesību uz abortiem". Iecerētā Gvatemalas pasludināšana par Latīņamerikas pro-life galvaspilsētu ir vēl viens sekmīgs valdības politiskais ieguldījums, kas veicina nedzimušo dzīvības aizsardzību, bērnu audzināšanu, sieviešu un ģimeņu aizsardzību. Iniciatīva iekļaujas šī gada vasarā apstiprinātajā 10 gadu starpministriju valsts politikas plānā dzīvības un ģimenes aizsardzībai.

Prezidentam Džammatei, kurš tika ievēlēts 2019. gada 11. augustā un paliek amatā līdz 2024. gadam ir viss nepieciešamais laiks, lai padarītu savu valsti par patiesu Latīņamerikas dzīvības aizstāvju sadarbības centru. Tauta viņu atbalsta, un pat pagājušās vasaras protesti, kas nebūt nebija spontāni, ir faktiski izgaisuši, par godu ģimenei rīkotai tautas "karavānai", kas 8. augustā noslēdzās galvaspilsētas laukumā. Spēcīgie LGBT lobiji un starptautiskās abortu organizācijas, kuras Gvatemalā ir nostādītas ārpus likuma, parādīja savu spēcīgo varu un alkas pēc atriebības, svītrojot Gvatemalu no Baidena administrācijas "demokrātisko valstu" saraksta, līdzīgi kā tas notika ar Ungāriju. Jā, tieši šis "dievbijīgais katolis", kurš sēž Baltajā namā, ne tikai izvairījās no demokrātiskās konfrontācijas ar Džammatei, bet darīja vēl vairāk un sliktāk: tajā pašā dienā, 9. decembrī, Baidens iecēla Geetu Rao Guptu ( Geeta Rao Gupta ) par Valsts departamenta nozīmīgā Sieviešu globālo jautājumu biroja vadītāju. Gupta, kā teica Planned Parenthood prezidente Aleksisa Makgila Džonsone (Alexis McGill Johnson), "spēlēs galveno lomu", veicinot "seksuālo un reproduktīvo veselību un tiesības ASV ārpolitikā".

Arī ar to Baidenam nepietika: 10. decembrī Apvienoto Nāciju Organizācija paziņoja, ka par nākamo bērnu fonda Unicef izpilddirektori tiks iecelta ASV prezidenta Džo Baidena (super) abortu asistente Katrīna Rasella. Vai varat iedomāties?! Nepielūdzamā abortu veicēja Unicef vadībā, lai palīdzētu bērniem! 

Tie ir radikāli pretēji veidi, kā būt katolim politikā, kā arī pretēji demokrātijas veidi: viens, kas aizsargā dzīvību, un otrs, kas kolonizē pasauli ar slepkavību un tirānisku ideoloģiju palīdzību.

 

Avots: lanuovabq.it

Foto: Flickr.com, Govierno de Guatemala

 

*****

Vai esat civitas.lv lasītājs?

Vai domājat, ka tas ir noderīgs un dara labu darbu brīvās informācijas un diskusijas apritē?

Civitas.lv publikācijas nefinansē neviena organizācija un tas arī nepārdod maskas, lai gūtu peļņu. Vienīgais, kas to uztur, ir privātie ziedojumi. Ja vēlaties to atbalstīt, variet ziedot, izmantojot šo kontu: LV86HABA0551026342796

Iespējamaiis maksājuma mērķis: ziedojums civitas.lv

Saņēmējs: Aleksandrs Stepanovs

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 27 Decembris 2021 19:12

Jaunākie raksti