Ceturtdiena, 01 Februāris 2024 23:03 Publicēts Sleja 2

Nerimstas diskusijas par svētībām homoseksuāliem pāriem. Nepārtrauktās intervijās pāvests Francisks “pielej eļļu ugunij", līdz pēdējam aizstāvot "Fiducia supplicans" deklarāciju. Šķiet, ka pāvests pilnībā ignorē to, ka veselas bīskapu konferences, atsevišķu bīskapu visā pasaulē un laju paustais deklarācijas noraidījums izsaka Dieva tautas sensus fidei, nevis "mazu ideoloģisku grupu" opozīciju, kā viņš to apgalvo jaunā intervijā, kurā, lai "saduļķotu ūdeni", viņš apstiprina nepatiesu narratīvu. 

"La nuova bussola quotidiana" redaktora Rikardo Kašoli (Riccardo Cascioli) raksts paskaidro, kādiem mērķiem ir pakārtoti šie paziņojumi. 

 

*****

Otrdiena, 30 Janvāris 2024 15:02 Publicēts Sleja 1

Joprojām nenorimst pret "Fiducia supplicans" vērsto deklarāciju plūsma. Pēc Āfrikas kontinenta bīskapiem (atskaitot dažus Eiropas izcelsmes bīskapus Ziemeļāfrikas diecēzēs), Slovākijas bīskapu konferences, Ungārijas bīskapu konferences, Polijas bīskapu konferences, Ukrainas grieķu katoļu baznīcas un daudziem citiem bīskapiem, pienākusi arī Nīderlandes bīskapu kārta noraidīt svētības homoseksuāliem pāriem (sk. šeitšeit).

Pirmdiena, 08 Janvāris 2024 16:31 Publicēts Sleja 1

"Fiducia supplicans" turpina radīt bezprecedenta protestus Katoliskajā baznīcā. Uz doto brīdi jau 15 bīskapu konferences noraida viendzimumu un neregulāro pāru svētīšanu kā pretēju katoliskajai mācībai, arī daudzi bīskapi un kardināli smagi kritizē diskutablo jaunievedumu. Kā atbildi uz kritiku, Ticības mācības dikastērija prefekts 4.janvārī publicēja paskaidrojošu paziņojumu, kas atstāj lasītāju vienkārši mēmu, saskaroties ar dokumenta stilu un tajā ietvertajām pretrunām. Piedāvājam civitas.lv lasītājiem Luizelas Skrosati komentāru par kardināla Tučo (familiāra uzruna) pēdējo dokumentu. To nav ieteicams lasīt tiem, kam ir pret iebildumi pret ironiju.

Jaunais pastorālais virziens paredz, ka, ja grēcinieks ir par vāju vai negrib pūlēties dzīvot saskaņā ar Baznīcas mācību, tai ir jāmainās, pielāgojoties viņa vajadzībām. Taču pretrunīga vārdu spēle nepadara doktrinālu kļūdu par maģistērija mācību, pat tad, ja to publicē Ticības mācības dikastērija prefekts.

 

 

*****

Pirmdiena, 01 Janvāris 2024 13:06 Publicēts Sleja 1

/Aleksandrs Stepanovs/

Kopš šī gada 18.decembra Ticības mācības dikastērija deklarācijas “Fiducia supplicans” par svētību pastorālo nozīmi publikācijas, katoļu garīdznieki varēs dot svētību viendzimuma personu pāriem, ja vien to nejauc ar laulības svētību un ja tas notiek ārpus liturģiskā konteksta. Tā var apkopot 44 paragrāfu garo doktrinālo dokumentu, ko ir parakstījis dikastērija prefekts kardināls Viktors Manuels Fernandess, sekretārs Armando Matteo un pāvests Francisks.

Jaunais Ticības mācības dikastērija prefekts un pāvests nedod laiku katoļiem atpūsties un mierīgi svinēt Kristus Dzimšanas svētkus. Nav vēl paspējušas norimt debates un ieļaunojums par “homoafektīvu” un “transseksuālu” personu kristībām un iespēju viņiem būt par krustvecākiem, kad kārtējais dokuments ne tikai izraisa apjukumu un neizpratni katoļu vidū, bet arī sašķeļ Baznīcu, mudinot daudzu diecēžu bīskapus, publicēt diametrāli pretējus paziņojumus: no priecīgas piekrišanas līdz radikālam aizliegumam priesteriem dot šādas svētības viņu diecēzēs.

Fiducia supplicans pelna tādu reakciju, jo šī deklarācija sniedz bezprecedenta paziņojumu par Katoliskās Baznīcas mācību, apgalvojot, ka priesteri var privāti svētīt kā neregulāros pārus, kuri savu seksualitāti izdzīvo ārpus laulības saitēm, tā arī viendzimuma pārus.

Jaunākie raksti