Ķirurģe un klostermāsa: “Būdama ārste, varu nešauboties teikt: dzīvība sākas ar ieņemšanas brīdi”

Otrdiena, 01 Septembris 2020 17:43

Māsa Dīrdre Bairna (Deirdre Byrne), bijusī ķirurģe, atvaļināta armijas virsniece, 2020. gadā uzstājās Republikāņu Nacionālajā kongresā. Piedāvājam viņas 26. augusta runas pilnu tekstu:

 

Labvakar! Esmu māsa Didī Bairna no Vissvētākās Jēzus un Marijas sirds mazo māsu kongregācijas. Pagājušogad 4. jūlijā man bija tas gods viesoties prezidenta Sveiciens Amerikai svinībās.

Man jāatzīst, ka es kapelā lūdzos, lai Dievs man ļautu būt balsij, instrumentam cilvēka dzīvības vārdā. Un nu lūk, es runāju Nacionālajā Republikāņu kongresā. Ir tā – uzmanies, ko tu lūdz.

Mans ceļš uz klosterdzīvi nebija tradicionāls, ja vispār ir kāds tradicionālais ceļš. 1978. gadā kā medicīnas skolas studente Džordžtaunas universitātē es iestājos armijā, lai būtu vieglāk apmaksāt mācības, kas beidzās ar to, ka 29 gadus nokalpoju šajā jomā, strādājot par ārstu un ķirurgu tādās vietās kā Afganistāna un Ēģiptes Sinaja pussala.

Pēc daudzām lūgšanām un pārdomām 2002. gadā iestājos ordenī, kalpoju trūcīgajiem un slimajiem Haiti, Sudānā, Kenijā, Irākā un Vašingtonā. Pazemība ir mūsu ordeņa dzīves pamats, tāpēc man ir ļoti grūti runāt par sevi. Bet es varu runāt par savu pieredzi darbā ar bēgļiem no kara plosītajām un nabadzīgajām valstīm visā pasaulē.

Viņiem visiem ir kopīga pieredze. Viņi visi ir atstumti, nenozīmīgi, bezspēcīgi un bez balss. Un, lai gan mums ir tendence domāt, ka šie atstumtie dzīvo ārzemēs, patiesībā pasaules lielākā atstumtā grupa atrodama šeit, Amerikas Savienotajās Valstīs. Tie ir nedzimušie. Kā kristieši mēs pirmo reizi satiekam Jēzu kā augošu būtni neprecētas mātes klēpī un redzam Viņu deviņus mēnešus vēlāk piedzimstam alas nabadzībā.

Nav nejaušība, ka Jēzus iestājās par taisnīgumu un galu galā tika sists krustā, jo viņš nerunāja politkorekti vai moderni. Kā Kristus sekotāji mēs šodien esam aicināti aizstāvēt dzīvību, stājoties pretī politkorektajiem vai modernajiem. Mums jācīnās pret varas mērķiem atbalstīt, pat svinēt dzīvības iznīcināšanu mātes miesās. Atcerēsimies, ka mūsu radītie likumi nosaka to, kā mēs redzam savu cilvēci. Ir sev jājautā: ko varam teikt, kad ar dzelzs bendes rīkiem nošņāpjam nevainīgu, bezspēcīgu dzīvību, kurai nav savas balss?

Būdama ārste, varu nešauboties teikt: dzīvība sākas ar ieņemšanas brīdi. Lai arī daudziem var būt grūti klausīties manis sacīto, es runāju tāpēc, ka esmu ne tikai par dzīvību, bet arī par mūžīgo dzīvi. Gribu, lai mēs visi kopā nonāktu debesīs. Tādēļ arī esmu šeit.

Donalds Tramps ir lielākais dzīvību sargājošais prezidents, ko šī nācija jebkad redzējusi. Viņa ticība dzīvības svētumam pārsniedz politiku. Prezidents stāsies pretī Baidenam un Herisai, kas ir visos laikos krasāk dzīvībai pretstatītā biļete uz ASV prezidenta krēslu, līdz pat vēlās grūtniecības pārtraukšanas un infanticīda šausmu atbalstīšanai. Savas drosmes un pārliecības dēļ prezidents Tramps guvis atbalstu Amerikas dzīvības aizstāvju sabiedrībā. Vēl vairāk, aiz viņa stāv visa valsts ticīgā tauta. Jūs mūs šeit redzēsiet ar mūsu izvēles ieroci – rožukroni. Paldies, prezidenta kungs, mēs visi par Jums lūdzam.

 

Avots: Full Text: Sister Dede Byrne’s Speech at the 2020 Republican National Convention, ncregister.com

Foto: screenshot, youtube.com

Jaunākie raksti