Tēvi nožēlo zaudēto dzīvību

Ceturtdiena, 25 Februāris 2021 22:11

Domājat, vīri nespēj nožēlot abortu? Trīs vīri liks jums pārdomāt.

 

Aborts tiek uzskatīts par sieviešu problēmu, taču tas ietekmē arī vīriešus, turklāt ļoti smagā veidā. Patiesībā, zināt, ka viņu bērni nogalināti pirms dzimšanas, dažiem vīriešiem ir vislielākā trauma. Kāds tēvs, kurš to piedzīvojis divas reizes, joprojām izjūt nožēlu, un viņam ir ļoti sāpīgi redzēt mazuļus.

Vīrietis, kurš izvēlējās palikt anonīms, stāsta, ka meitene, ar kuru viņš satikās, palika stāvoklī un nolēma veikt abortu. Viņam šajā lietā bija maza teikšana, viņš domā, ka droši vien vajadzēja šo meiteni atstāt, bet nav varējis. “Es būtu rūpējies par bērnu, pat, ja māte nebūtu gribējusi mani savā dzīvē, – taču šādas iespējas nebija. Es sēdēju pie viņas procedūras laikā, nezinādams, kas mani sagaida. Tā bija liela trauma. Kādu laiku mēs tikāmies, bet tad aizgājām katrs savu ceļu un daudzus gadus netikāmies.”

Tā nebija trauma tikai viņam. Vairākus gadus vēlāk satiekoties, viņa atzina, ka viņai bija jāiziet terapija, lai tiktu galā ar bēdām, un mudināja viņu darīt tāpat, taču vīrietis paglabāja šīs sēras un sāka tikties ar citu sievieti, kurai jau bija divi bērni un kura ieņēma bērnu no viņa.

“Es zināju jau dažas nedēļas pirms viņas, ka gaida bērnu, jo viņa pēkšņi staroja, un es zināju. Mēs bijām tiešām ļoti laimīgi, runājām par mazuļu mantiņām un bērnu vārdiem, bet tad vienu dienu viņa teica, ka “vajag parunāt”, un mani pārņēma slikta nojauta."

Viņa paskaidroja, ka pēc divām iepriekšējām dzemdībām bija cīnījusies ar smagu pēcdzemdību depresiju un pat domājusi par pašnāvību. Viņai šķita, ka vairs to nespēs pārdzīvot, lai gan viņš mēģināja viņu pārliecināt, ka kopā var ar to tikt galā. Vēl vairāk sirdi plosošs bija fakts, ka viņas dzemdē, šķiet, bija divi bērni, ne tikai viens.

Pienāca diena, kad aizvedām bērnus uz skolu un klusēdami devāmies ceļā. Zāles tika ievadītas, viņa gulēja uz gultas, un es turēju viņas roku.

Es sēdēju tur, istabā bija vairākas citas jaunas sievietes ar to pašu iemeslu, man plūda asaras.

Pēc kāda laika arī šīs attiecības sabruka. Viņas vainas apziņa saēda viņu no iekšienes un, lai gan centos viņu pārliecināt, ka arvien mīlu, neskatoties uz visu, caur ko bijām gājuši, viņa to nevarēja pieņemt vai saprast, un atgrūda mani. Man tā bija par daudz, un es aizgāju. Esmu viņai pateicis, ka aizgāju nevis tāpēc, ka nemīlēju, bet gan tāpēc, ka nevarēju pierādīt, ka mīlu un ka viņa jutās neesam mīlestības vērta. Pēc tā visa esmu pavisam cits cilvēks un stingri ticu, ka nav pietiekami daudz palīdzības tiem, kas piedzīvo ko tamlīdzīgu. Viņš cieš ikreiz, kad kaut kas atgādina tās atmiņas, un nožēlo, ka nesaņēma palīdzību no paša sākuma. Diemžēl viņš nav vienīgais.

Vīriešiem nav nekas neparasts nožēlot savu bērnu nāvi. Patiesībā tas notiek pārāk bieži, un arvien vairāk vīriešu par to runā.

Lairs Džonstons, kurš strādā uzņēmumā Save the Storks, ir tēvs, kurš nožēlo sava bērna zaudējumu abortā. "Kaut es zinātu, cik daudz labāka mana dzīve varēja būt, ja tajā būtu bijis bērns," viņš teica, atzīstot, ka pēc tā viņš ir pazudis, salauzts vīrietis. Citi vīrieši runā par to, cik sāpināti un bezspēcīgi viņi jūtas, kad nespēj glābt savus bērnus, paliekot ar – kā viens tēvs teica – "emocionālu rētu", kas nekad nepazūd. Arī citi vīrieši atzīst, ka pēc aborta ir cīnījušies ar skumjām un vainas apziņu.

Esmu piecu bērnu tēvs, bet uzaudzināju tikai trīs.

Pat reperis Eminems savā dziesmā “River” atklāj, ka aborts negatīvi ietekmē vīriešus. Gan dziesma, gan pavadošais mūzikas video parāda, kā mātes un tēvi it kā risina problēmas, taču drīzāk tas sagādā vairāk sāpju un vainas apziņas. Taču vīriešus bieži apklusina vai norāda, ka viņiem nav tiesību runāt par savām sāpēm.

Realitāte ir tāda, ka aborts nav tikai nāves sods bērniem. Tas izraisa ciešanas arī vecākiem, kuri bieži netiek brīdināti par aborta iespējamo ietekmi uz viņiem.

 

Avots: Cassy Fiano-Chesser

Fathers explain their abortion regret: ‘I have never been the same since’ , liveaction.org

Foto: liveaction.org

Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 25 Februāris 2021 22:23

Jaunākie raksti