Pieci ieroči masturbācijas uzveikšanai

Ceturtdiena, 14 Jūlijs 2016 11:11

Diemžēl tā ir bieža prakse jaunu meiteņu un zēnu vidū, un tā ir viena no galvenajām problēmām, ar kuru saskaras kristīgi jaunieši. Jums jāzina, ka masturbācija nav personības vai garīgu problēmu signāls. Tā ir ļoti sena problēma; par to runāja jau ēģiptiešu Mirušo grāmata ap 1550. gadu pirms Kristus. Seno ebreju morāles kodeksā tas bija nopietns grēks. Es pazīstu precētus vīriešus, kuri turpina masturbēt, kaut arī viņiem ar sievu ir regulāra seksuālā dzīve. Tas norāda, ka jaunības netikums turpinās un grauj laulību.

Kaut arī veselības mācības stundās bieži māca, ka masturbācija ir dabiska un pat nepieciešama, patiesībā tā ir pretdabiska un pretrunā ar Dieva likumu. Diemžēl šajās stundās un grāmatās par šo tēmu skolēniem tiek ieteikts nejusties vainīgiem, noskumušiem vai neņemt to pārāk nopietni; viņiem tiek sacīts, ka masturbācija nekaitē veselībai. Tomēr tā nav patiesība. Daudzi mediķi apgalvo, ka masturbācija ir kaitīga jaunietim gan fiziskā, gan psiholoģiskā līmenī.

Baznīca māca, ka tā ir pretdabiska un nepareiza rīcība. Ja arī daudzi to aizstāv kā kaut ko „normālu”, tomēr „gan Baznīcas maģistērijs, gan ticīgo morālā sajūta bez šaubām ir apstiprinājuši, ka masturbācija ir pilnīgi un nopietni pretdabisks akts. (..) Seksualitātes apzināta lietošana ārpus normālām laulāto attiecībām ir pretrunā ar tās mērķiem.” (Katoliskās Baznīcas katehisms, 2352)

Cīnoties pret masturbāciju, vajag ieņemt noteiktas pozīcijas:

1. Mierīgi uztvert problēmu 

Tu neesi nelīdzsvarots seksuālis, ne arī kāds nešķīstenis vai potenciāls prostitūts. Neesi atstumjams tikai tāpēc, ka masturbē.

2. Atbrīvoties no visa tā, kas veicina netikumu

Atbrīvojies no visiem pornogrāfiskajiem žurnāliem, erotiskām grāmatām un filmām un nekavējies pie meiteņu vai zēnu ķermeņiem, barojot savu prātu ar erotiskām vēlmēm. 

Beidz skatīties TV programmas vai interneta lapas, ka tikai lej eļļu ugunī. TV un internets ir stiprākā inde jaunietim, kas cīnās pret masturbāciju. 

3. Labi izmantot savu brīvo laiku

Izmanto laiku, lai izlasītu labu grāmatu, lai nodarbotos ar sportu, satiktos ar draugiem, pastaigātos. Nenīksti bezdarbībā, īpaši gultā. 

4. Nekad nezaudēt drosmi un nekrist izmisumā

Cīnies ik dienas pret masturbāciju, bet, ja krīti, nekavējoties celies, nekavējoties lūdz piedošanu Dievam un apņemies negrēkot. Neapstājies. Saki: „Esmu kļūdījies, esmu pakritis, pazemīgi pieņemu savu nespēju, jo esmu vājš. Ar Dieva palīgu to spēšu uzveikt. Es turpināšu cīnīties, līdz nebūšu pilnīgi brīvs. Pat ja kritīšu tūkstošiem reižu, nekritīšu izmisumā.” 

Dievs mīl jauniešus. Mūsu cīņu pret grēku, mūsu uzvaru pār grēku un neatlaidību Viņš mīl vairāk nekā pilnīgu uzvaru. 

5. Pabarot dvēseli ar lūgšanu, Dieva Vārdu un Baznīcas sakramentiem

Ja vēlies uzturēt savu dvēseli ar Svētā Gara spēku, tad kārdinājumi tevi nemulsinās, bet, ja tu „atdzisīsi”...

Pēc viena kritiena seksuālajā sfērā ir vienmēr skaidrs, ka nebija pietiekamas uzmanības un lūgšanas, lai negrēkotu. Bieži nepareizi izmantojam savu vājumu un sevi pakļaujam briesmām un krītam. 

Ir tāds sakāmvārds – gadījuma dēļ cilvēks kļūst zaglis. 

Mums jālūdz piedošana Dievam vairāk par to, ka neesam nomodā un nelūdzamies, nevis tāpēc, ka krītam.

 

Avots: 5 armi per vincere la masturbazione, Editrice Cléofas, www.aleteia.org

Tulkoja Ilze Mežniece

Foto: Roberta Cortese, flickr.com

Jaunākie raksti