Pro-life priesteris Frenks Pavone smagos pārbaudījumos

Ceturtdiena, 05 Janvāris 2023 12:16

Pāvests Benedikts XVI aizgāja mūžībā laikā, kad Baznīcu piemeklē lieli pārbaudījumi, daudzi neizprotami un netaisnīgi lēmumi aizēno mierpilno kristīgo dzīvi. Viens no tiem ir ASV pro life priestera Frenka Pavones nepamatota atlaišana no priesterības. Paldies Silvitai Kravalei par tulkojumu un materiāla apkopojumu pro life līdera un gaišā priestera Pavones aizstāvībai. Par spīti daudzajām slimībām, kas novārdzina un plosa Kristus mistisko miesu, nenovērsīsim cerības skatienu no Kristus, kura krusta žēlastības atspoguļojas taisnīgo nāvē un ciešanās un sagatavo ceļu Baznīcas atjaunotnei. 

 

*****

Priestera un dedzīga dzīvības aizstāvja Frenka Pavones (Frank Pavone) vārds Latvijā labi pazīstams tiem, kuri jebkad piedalījušies lūgšanu, gavēņa un sabiedrības informēšanas  kampaņās “40 Dienas par Dzīvību”, jo piecas viņa iedvesmojošās apceres mēs lasām mūsu lūgšanu nodomu grāmatiņās. Piemēram, lasījumu par žēlsirdīgo samarieti priesteris un organizācijas “Priests for Life” (“Priesteri par Dzīvību”) ASV nacionālais direktors Frenks Pavone  komentē šādi:

 “Šeit Jēzus aicina mūs parādīt žēlsirdību vardarbības un nāves kultūras upuriem. Bet kādēļ priesteris un levits neparādīja žēlsirdību? Varbūt viņi baidījās, ka laupītāji varētu būt paslēpušies kaut kur tepat aiz stūra. Viņi sev vaicāja:” Kas ar mani notiks, ja es apstāšos, lai šim vīram palīdzētu?” Turpretīm samarietis apgrieza jautājumu otrādi un jautāja: ”Ja es neapstāšos, lai šim vīram palīdzētu, kas notiks ar viņu?” Nedzimušo aizsardzības darbā uztrauksimies nevis par to, kas notiks, ja mēs kaut ko darīsim, bet par to, kas notiks ar nedzimušajiem, ja mēs neko nedarīsim.”

 

Neskatoties uz mēģinājumiem viņu atraut no pro-life misijas, pēc šāda principa viņš ir sekmīgi darbojies, lai aizstāvētu nedzimušo bērnu dzīvības, viņa organizācija “Priests for life”, ko pāvesta Jāņa Pāvila II laikā viņš nostiprināja kā starptautisku pro-life organizāciju, arī palīdz organizēt pāvesta misiju ASV, Svētā krēsla misiju ANO, palīdz valsts sekretariātam “pro - life” lietās, tā ir kalpošana dzīvībai starptautiskā līmenī, atbalsta garīdzniekus,izglītojot viņus kā ar līdzjūtību runāt par pro-life tēmām, mobilizē cilvēkus dzīvības aizstāvībai, lūgšanu kampaņām un vēlēšanām par dzīvību aizstāvošiem kandidātiem. “Priests for life” ir atgriezuši abortu veicējus no viņu nodarbošanās, tiem bijusi sava loma “Roe w. Vade atspēkošanā” kā arī tie vada plašāko kalpošanu dziedināšanai pēc aborta par ko pāvests Francisks personiski viņam ir pateicies un iedrošinājis šo svētīgo darbu turpināt.

 

Šobrīd pro-life leģenda - priesteris Frenks Pavone pats ir kļuvis vardarbības un nāves kultūras upuris un mēs tiekam aicināti iestāties par viņu gan lūgšanā, gan parakstot petīciju, bet pats galvenais, izprotot cik liela loma ir katram no mums, lai apstādinātu netaisnību. Tāpat kā samarietis sev jautāja:”Ja es neapstāšos, lai šim vīram palīdzētu, kas notiks ar viņu?”, jautāsim sev: ”Ja es būšu vienaldzīgs pret šī svētīgā priestera ciešanām un ļaušu nāves un netaisnības kultūrai, kas ielaužas pat Baznīcā, paralizēt to labo darbu, ko Dievs caur viņu dara, kas notiks ar Baznīcu, kas notiks ar cilvēci?”

Noticis ir neiedomājamais – uzbrukums viņa dzīves aicinājumam – priesterībai. Tā rezultātā, pēc vēl viena smaga pārbaudījuma –  tēva Džosefa Pavones zaudējuma, viņam ir liegts pat izvadīt savu tēvu kā priesterim, celebrēt tēva bēru sv. Misi, jo viņam ir liegtas visas priestera funkcijas.

 

Kas tad īsti notika?

Sestdien, vēl 2022. gada 17. decembrī LifeSiteNews rakstīja:

Pāvests Francisks pasludina par atbrīvotu no priesterības Amerikas visiemīļotāko priesteri, kas iestājās par dzīvības aizsardzību, tēvu Frenku Pavoni.

Saskaņā ar pāvesta ASV pārstāvja teikto, rīkojums par atlaišanu no priesterības ir "zaimojošas komunikācijas sociālajos medijos" un "neatlaidīgas nepaklausības viņa diecēzes bīskapa likumīgajiem norādījumiem" rezultāts, taču Pavone apgalvo, ka viņam pat nav bijis zināms par Vatikāna lēmumu.

Amerikas vismīļotākais priesteris, kas iestājas par dzīvību, priesteris Frenks Pavone, “Priests for Life” nacionālais direktors, kā arī Nacionālās reliģiskās padomes par dzīvību prezidents, ir ticis laicizēts (atbrīvots no priesterības) ar pāvesta Franciska pavēli.

Katoļu ziņu aģentūra (CNA) ziņo, ka 13. decembra vēstulē, ko pāvesta pārstāvis Amerikā - pāvesta nuncijs arhibīskaps Kristofs Pjērs - nosūtījis visiem Amerikas bīskapiem, teikts, ka tēvs Pavone ticis atcelts no priesterības par "zaimojošiem paziņojumiem sociālajos medijos" un "pastāvīgu nepaklausību savas diecēzes bīskapa likumīgajiem norādījumiem".

 

Atsevišķā paziņojumā pāvesta nuncijs raksta, ka Garīdzniecības dikastērijas prefekts - Vatikāna departamenta, kas nodarbojas ar priesteriem, vadītājs - paziņojis, ka nav "nekādas iespējas pārsūdzēt" šo lēmumu.

"Tēvam Pavonem tika dota plaša iespēja aizstāvēties kanoniskajā procesā, un viņam tika dotas arī vairākas iespējas pakļauties sava diecēzes bīskapa autoritātei," paskaidrots atsevišķā Pjēra vēstulei pievienotajā paziņojumā. "Tika konstatēts, ka tēvam Pavonem nebija saprātīga attaisnojuma savai rīcībai."

Saskaņā ar CNA, kas vēstuli apstiprināja ar vairākiem bīskapiem, paziņojumā tēvs Pavone tiek dēvēts par "Pavones kungu". "Tā kā Priests for Life, Inc. nav katoļu organizācija, Pavones kunga turpmākā loma tajā kā laicīgai personai būtu pilnībā atkarīga no šīs organizācijas vadības," teikts paziņojumā.

Paziņojumā norādīts, ka lēmumu šajā jautājumā Garīdzniecības dikastērija pieņēma 9. novembrī, bet tēvs Pavone nebija dzirdējis par lēmumu no Vatikāna, līdz CNA viņam piezvanīja, lai lūgtu komentāru.

 

Lūdzu, parakstiet mūsu lūgumrakstu our petition , kurā lūdzam pāvestu Francisku pārtraukt uzbrukumus ticīgiem priesteriem – tā par šo sirdi plosošo netaisnību raksta portāls “LifeSiteNews”.

https://www.lifesitenews.com/news/pope-francis-laicizes-americas-best-loved-pro-life-priest-fr-frank-pavone/

 

Kas patiesībā notika un vai tiešām priesteris Frenks Pavone būtu zaimojis Dievu sociālajos mēdijos un stūrgalvīgi bijis nepaklausīgs savam bīskapam? – Kā raksta “The New York Times”, runa ir par viņa 2020. gadā “Dieva nolādētā vai velnišķīgā zaudētāja Baidena un viņa morāli korumpētās, Ameriku un Dievu nīstošās Demokrātu partijas atbalstītājiem ” adresēto Twitter komentāru. Tie, kuri apvaino pr. Frenku Pavoni zaimošanā, ar to atklāj, ko īsti viņi ir izvēlējušies Dieva vietā.

 

Jā, priesteris Frenks Pavone ir prezidenta Trampa atbalstītājs un tāpat kā lielākā daļa amerikāņu bija sašutis par vēlēšanu nozagšanu, kad abortu un lgbt izvirtību propagandas atbalstītājs Džo Baidens tika pasludināts par prezidentu. Priesteris uzdrošinājās kritizēt  tādus politiķus kā Baidens un demokrātu spīkere Nensija Pelozi, kuri sevi publiski dēvē par katoļiem, bet faktiski diskreditē katoļu Baznīcu ar tās mācībai pretējas politikas īstenošanu. Patiesībā komentārā parādījies vien saīsinājums “GD”, kas tulkojams kā “goddemd” – Dieva nolādētais, kas nebūt nenozīmē, ka priesteris būtu kādu lādējis, kā viņu apsūdzēja bīskaps, bet gan to, ko Baidens bija izvēlējies ar savu rīcību. Komentārs tika izdzēsts, priesteris Pavone atvainojās, to izsūdzēja grēksūdzē, bet bīskapa apsūdzība netika atcelta.

Otrs “pārkāpums”, ko pr. Frenkam Pavonem pārmet ir abortēta bērniņa saplosītā ķermenīša parādīšana sabiedrībai pirms vēlēšanām, kad priesteris aicināja cilvēkus aizdomāties, ka viņi var glābt daudzu tādu bērniņu dzīvības, ja balsos par tiem kandidātiem, kas cilvēka dzīvības vērtību aizstāv un aizsargā, nevis par tiem, kas dara visu, lai šādi, nežēlīgi aborti tiktu veikti līdz pat dzemdībām.

 

Pats priesteris Frenks Pavone intervijā Laurai Ingrahamai, “Fox News” žurnālistei, atbildēja, ka patiesībā tā bijusi 21 gadu ilgas viņa un viņa kalpošanas vajāšanas kulminācija, dzēšanas vai kancelēšanas kultūra (cancel culture). “Tas ir pret visiem mums, tā ir dzēšanas vai atcelšanas kultūra Baznīcā, bet tas tā nevar palikt, par to ir jārunā atklāti un tam ir jāpretojas,”saka priesteris Frenks Pavone.

https://www.foxnews.com/video/6317525332112

 

Sestdien, 17 decembrī LifeSiteNews turpināja:

Pasakiet NĒ pāvestam Franciskam, kas no priesterības svītro pro-life varoni Fr. Frenku Pavoni!

Pārāk daudz bijis uzbrukumu labiem priesteriem, kamēr slikti priesteri tiek paaugstināti hierarhijas augstumos. Pietiek!

Portāls LifeSiteNews ar satraukumu uzzināja, ka priesteru organizācijas "Priests for Life" nacionālais direktors tēvs Frenks Pavone ir atstādināts no priesterības.

Mūsu sašutuma sajūtu pastiprināja arī tas, ka Pavone pats nezināja, ka tas ir noticis, līdz kāds žurnālists viņam piezvanīja un lūdza komentāru.

Reaģējot uz to, LifeSiteNews ir izveidojis petīciju, kurā jūs varat pateikt "NĒ" pāvestam Franciskam par šo bezprecedenta uzbrukumu kustībai par dzīvību un Katoļu Baznīcai ASV.

 

Ņemot vērā visu retoriku, ko esam dzirdējuši tā sauktās Sinodes par sinodalitāti pirmajā gadā, ir kļuvis skaidrs, ka "uzklausošā Baznīca" izsmej taisnīgumu.

Lūk, ko mēs zinām līdz šim: Katoļu ziņu aģentūra ziņo, ka 13. decembra vēstulē visiem Amerikas bīskapiem, ko nosūtījis pāvesta pārstāvis Amerikā - pāvesta nuncijs arhibīskaps Kristofs Pjērs - teikts, ka Pavone ticis atcelts no priesterības par "zaimojošiem paziņojumiem sociālajos medijos" un "pastāvīgu nepaklausību savas diecēzes bīskapa likumīgajiem norādījumiem".

Teksasas štata Taileras (Tyler) bīskapam Džozefam Striklendam ir atbilde uz šo jautājumu:

"Zaimošana ir tā, ka šis svētais priesteris tiek atcelts, kamēr ļaunais prezidents ik uz soļa veicina patiesības noliegšanu un nedzimušo slepkavošanu, Vatikāna amatpersonas veicina amoralitāti un ticības mantojuma noliegšanu, bet priesteri veicina dženderismu - dzimumu sajaukšanu, kas izposta dzīvības... veicina ļaunumu," viņš sacīja Twitter.

Atsevišķā paziņojumā pāvesta nuncijs rakstīja, ka Garīdzniecības dikastērijas prefekts - Vatikāna departamenta, kas nodarbojas ar priesteriem, vadītājs - sacīja, ka "nav iespējams pārsūdzēt" šo lēmumu.

 

Tas notiek nedēļā, kad pāvests Francisks tiek kritizēts par savu iecietīgo izturēšanos pret slovēņu priesteri-mākslinieku un iespējamo seksuālo pāridarītāju - tēvu Marko Ivanu Rupniku (kuram p.Francisks ir atcēlis ekskomunikāciju tulk. piez.).

https://www.lifesitenews.com/news/say-no-to-pope-francis-removing-pro-life-hero-fr-frank-pavone-from-priesthood/

 

Arī  apvainojums par priestera Frenka Pavones it kā "pastāvīgu nepaklausību savas diecēzes bīskapa likumīgajiem norādījumiem" izrādās nepatiess. Lai gan bīskaps viņu pastāvīgi centies atraut no viņa kalpošanas dzīvībai, priesteris nekad nav bijis nepaklausīgs, taču vienmēr cīnījies par iespēju īstenot pilnībā savu dzīves aicinājumu – gan priestera, gan dzīvības aizstāvja aicinājumu, kas ir priesterības neatņemama sastāvdaļa. Tādējādi radušās situācijas, ka tieši viņa bīskaps bijis nepaklausīgs Vatikāna lēmumiem par viņa kalpošanu. Vienmēr pietrūcis arī cilvēcīgs, atklāts dialogs ar bīskapu, kur priesteris Frenks Pavone vienmēr ir vēlējies pārrunāt ar bīskapu sava aicinājuma jautājumus, lai to pēc iespējas labāk spētu īstenot.

Prezidenta Trampa juristei un padomniecei Džennai Ellis (Jenna Ellis) viņas raidījumā “The Jenna Ellis show” kā ļoti katoļiem draudzīgai protestantei priesteris Pavone atklāj, ka pret viņu kā dzīvības aizstāvi priesteri un viņa kalpošanu “Priests for Life” daži bīskapi ir veduši 20 gadus ilgu kampaņu, tīši bremzējot pro-life vēstījumu. Jautāts par pāvesta nemaldīgumu, priesteris skaidro, ka tas jāsaprot daudz šaurāk, nekā liela daļa katoļu vai citu konfesiju kristieši to uztver.

 

“Pāvests kā cilvēks nav nemaldīgs, nemaldīgums attiecas uz tādu patiesību pasludināšanu, kam Baznīca vienmēr, gadsimtiem ilgi ir ticējusi un ko ir pieņēmusi un kas nāk nevis no pāvesta, bet no paša Kristus. Tieši tāpēc Jēzus teica Pēterim: “Stiprini savus brāļus”, tāpēc, lai viņš tos stiprinātu tajā mācībā, ko Kristus pats ir devis. Nav tā, ka vienalga ko pāvests teiktu, tas ir pareizi. Tā tas nav. Nemaldīga ir Kristus mācība, kam Baznīca kā Kristus Miesa Svētajā garā vienmēr ir ticējusi. Jo runa jau nav par kādu īpašu cilvēku, bet gan par Svēto Garu. Līdzīgi ir ar manu paklausību. Es neesmu nepaklausīgs priekšniecībai. Bet ja man neļauj darīt to, ko Dievs man ir uzticējis, tad kā es varu paklausīt cilvēku vairāk nekā Dievu? Tāpat ir ar Baznīcu – tā ir lielāka par hierarhiju un garīdzniecību. Ja Dieva tauta saka “jā” Evaņģēlijam, ja Dieva tauta saņem Svēto Garu, tad piepildīti ar šo Garu viņi darīs Dieva darbus pasaulē. Viņiem nevajag manu priestera atļauju, viņiem nevajag ne bīskapa atļauju, ne pāvesta atļauju, jo viņi jau ir saņēmuši pilnvaru no mūsu Kunga Jēzus Kristus un Viņš mūs jau šim darbam ir svaidījis. Un tā ir glābjoša pestīšanas Žēlastība. Iznākums būs satriecoši pozitīvs. Mums ir jāapvienojas un ar visdziļāko respektu pret mūsu autoritātēm, Dievs mums māca būt paklausīgiem tur, kur tas ir adekvāti.” 

https://www.youtube.com/watch?v=spRUivCY5Qg

 

Kā Teilors Maršals izteicās savā raidījumā – visiem priesteriem vajadzētu būt pro-life priesteriem. Kāpēc visi priesteri nav pro-life priesteri? Kāpēc tie priesteri, kuri grēksūdzē neiedrošina sievieti izvēlēties dzīvību savam nedzimušajam bērnam un pat nemēģina atrunāt no aborta var mierīgi turpināt savu kalpošanu, bet priesterim – dzīvības aizstāvim tas nu ir liegts? No Kristus mācības izriet, ka dzīvības aizstāvība ikvienam kristietim ir pašsaprotams pienākums. Savā raidījumā Teilors Maršals mūs iepazīstina ar arhibīskapa Karlo Maria Vigano deklarāciju, ko viņš uzrakstījis priestera Frenka Pavones aizstāvībai: “Arhibīskapa Karlo Maria Vigano (Carlo Maria Viganò) Deklarācija par tēvam Frenkam Pavonem uzspiestajām sankcijām". (sk. https://www.youtube.com/watch?v=k0aQIGIFYiw).

 

Priesteris Frenks Pavone mums visiem ir stipras ticības, optimisma un nelokāmības piemērs. Pat pēc sava 90 gadus vecā tēva zaudējuma viņš mums atgādina 34 Psalma vārdus:”Es slavēšu To Kungu vienmēr, lai arī kas notiktu!” https://www.facebook.com/rsbnetwork/videos/1191959928388280

Savu priesterību priesteris Frenks Pavone uztic tēvam Pio, kuram arī savulaik tika nepamatoti liegts pildīt priestera pienākumus. (https://www.youtube.com/watch?v=Znxk7d7ir-0)

 

Viņš nepametīs Katoļu Baznīcu, joprojām paliks lojāls tās dēls. Viņš sola turpināt savu kalpošanu par spīti tam, ka ir atlaists no sava klerikālā statusa. Pat ja viņam liegts pildīt noteiktas priestera funkcijas, no priesterības būtības viņu neviens nevar atcelt, jo šo aicinājumu viņš saņēmis no Dieva. “Neviens un nekas mūs nespēs apklusināt”, saka priesteris Pavone. “Cilvēki zaudē savas darbavietas tādēļ, ka viņi iestājas par savām konservatīvajām vērtībām, savu sirdsapziņu un tas ir tas pats, kas notiek arī Baznīcā, kā tas notika ar mani. Bet tas tā neies cauri!” Arī uz paziņojumu, ka viņam vairs nav dota iespēja lēmumu pārsūdzēt, viņš reaģē optimistiski. “Pāvests vai viņa pēctecis tomēr  var šo lēmumu mainīt. Un ja pāvests ir aizvēris durvis manā priekšā, es gaidīšu brīdi, kad tās atkal atvērsies. Es palikšu pie priesterības durvīm, pazemīgi klauvējot un gaidot kad tās atkal man atvērsies. Tas tā nevar turpināties jo tas nav stāsts tikai par mani, tas ir par visiem mums un tā ir atcelšanas kultūra (cancel culture) pat Baznīcā, par kuru ir jārunā un kurai ir jāpretojas.” (https://www.youtube.com/watch?v=Znxk7d7ir-0)

 

Un nobeigumā padalīšos viņa optimismā, pārdomājot Jēzus Kristus apsolījumu: ”Uz šīs klints es celšu savu Baznīcu, un elles vārti to neuzvarēs” (Mt 16, 18b). Kampaņas 40 Dienas par Dzīvību noslēgumā, divas reizes gadā visā pasaulē, arī Latvijā, dzīvības aizstāvji lasa un apdomā priestera un “Priests for Life” nacionālā direktora Frenka Pavones pārdomas:

”Kad mēs lasām šo pantu, mēs parasti domājam, ka Kungs apsola, ka Baznīca, kas ir Viņa Miesa, izturēs visus uzbrukumus, kas tiks vērsti pret to. Bez šaubām, tā ir taisnība. Bet, kad mēs to apdomājam rūpīgāk, mēs saprotam, ka kaujā vārti neskrien iekšā kaujas laukā, lai uzbruktu ienaidniekam. Gluži pretēji, tie stāv nekustīgi uz vietas, lai pasargātu pilsētu no ienaidnieka uzbrukumiem.

Tātad, kad Kungs saka, ka elles vārti negūs uzvaru pār Baznīcu, kurš ir tas, kas uzbrūk?  - Tā ir Baznīca, kas dod triecienu vārtiem!

Baznīca, visa Dieva tauta Kristū, ir aicināta sākt uzbrukumu, iegūt teritoriju Jēzum Kristum. Mēs negaidām ielūgumu; mums jau ir dota pavēle. Mēs gatavojamies, bet mēs negaidām ideālus apstākļus; mums jau ir kāds, kurš to ir izdarījis pirms mums. Šo 40 dienu laikā mēs devām triecienus šiem vārtiem. Mēs uzbrukām. Mēs pavirzījām uz priekšu Valstības robežas, un mums tas jāturpina dažādos veidos.

Patiesi, elles vārti neuzvarēs. Melu vārti atkāpsies patiesības priekšā. Grēka vārti izkusīs žēlastības priekšā. Nāves vārti sabruks Baznīcas, Dzīvības tautas priekšā!"

Lūgšana:

Tēvs, mēs Tevi slavējam. Mēs esam dzirdējuši Tava Dēla balsi, un tādēļ mēs varam padarīt dzirdamas mūsu balsis. Mēs esam izcīnījuši cīņu ar ļaunuma spēku un tādēļ spējam just līdzi tiem, kuri vēl joprojām ir tā varā. Mēs esam atbrīvoti no tumsas valstības un tādēļ varam liecināt par Tavu gaismas Valstību.

Lai visu Tavu ļaužu liecība “40 Dienas par Dzīvību” kampaņas laikā nes bagātīgus augļus un lai mēs no jauna sākam ik dienas uzbrukt elles vārtiem. Mēs lūdzam Jēzus Kristus uzvarošajā vārdā. Amen.

 

 

Rakstu sagatavoja Silvita Kravale

Foto: lifesitenews.com

 

Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 05 Janvāris 2023 13:11

Jaunākie raksti