"Galva kā liesmās un dzīve sajukusi: tas notika pēc vakcinācijas."

Piektdiena, 03 Septembris 2021 10:55

Torino (Itālija) pārdevējas, 31 gadu vecās Marijagrācijas Pavones dzīve ir sajukusi: «Mana galva visu laiku ir kā liesmās, es neguļu, mana kreisā roka ir zaudējusi jutību un es vairs nevaru vadīt mašīnu, es pat nevaru vairs uzkāpt vienu kāpņu posmu. Bet AIFA (Itālijas zāļu agentūras) referente man teica, ka man jāinjicē otrā vakcīnas deva, jo tagad mana veselība kļuvusi trausla: bet es esmu trausla vakcīnas dēļ.» Savu stāstu “La Bussola quotidiana” izklāsta vēl viens vakcīnas upuris ar nopietnām blakusparādībām un noslēpumainu dedzināšanas sajūtu: "Analīzes neko neuzrāda, bet nākamā rezonanse būs izšķiroša, neviens ārsts neuzdrošinās riskēt ar apgalvojumu par korelāciju ar vakcīnu, bet tas ir acīmredzams."

 

*****

/Andrea Dzambrano/

Kad es devos lūgt atbrīvot mani no otrās devas, es dzidēju man sakām: “Un kāpēc? Jums tas tomēr būtu jādara, jo tagad jūsu veselība ir kļuvusi trausla”». Šī ir izsmejošā atbilde starp absurdo un sarkastisko, ko trīsdesmit vienu gadu vecā Marijagrācija Pavone dzirdēja no vietējās veselības iestādes atbildīgās par farmaceitisko uzraudzību savā pilsētā. Vienīgi jāņem vērā to, ka Marijagrācijas veselība ir kļuvusi trausla kopš pirmās Moderna vakcīnas devas, ko injicēja 22. jūlijā. Kopš tā viņas dzīve ir kļuvusi neiespējama. Grēmas, kas viņu vieno ar daudziem citiem marginalizētiem stāstiem par nopietnām nevēlamām pret-kovid vakcīnas reakcijām, ir briesmīgas, īpaši galvā, un viņas nespējas stāvoklis šodien izpaužas kā jutīguma zudums kreisajā rokā.

 

Marijagrācija tāpat kā citi baidās, ka šī invaliditāte varētu būt pastāvīga, "bet es esmu lauva, un es gribu cīnīties", viņa ar optimisma devu saka, vienlaikus skaļā balsī pieprasot, lai valsts, Veselības ministrija, ārsti ar lielo Ā burtu, kas uzstājas televīzijā "vēršas pie mums un sāk konfrontēties ar šo apslēpto sērgu, ko nevēlas redzēt un ko neapšaubāmi izraisīja vakcīna."

 

Turpretī arī viņa papildus daudzām Valium receptēm un uzaicinājumiem "būt mierīgai, ka tas ir tikai neliels satraukums", šodien vairs nespēj vadīt mašīnu, kāpt pa veikala kāpnēm, kurā viņa strādā. Un tā vietā, lai rastu sapratni, viņa saņem “aukstas dušas” no ierēdņiem, kas viņu aicina vēlreiz vakcinēties, jo viņas veselība tagad ir trausla, bet trausla tā ir tieši vakcīnas dēļ.

Intervija nedaudz aizkavējās, jo pēdējās dienās Marijagrācija bija atvienojusi tālruni: sāpes galvā, kājās un rokā ir kļuvušas nepanesamas.

 

- Un kā Jums šodien iet, Marijagrācija?

- Nu jau ir desmit dienas, kopš mana galva nemitīgi deg. Es nevaru aizvērt plaukstu, ja es kaut ko paņemu, pat matu suku, man sāp no pleca uz leju, kamēr rokas daļa virs plaukstas "deg".

 

- Vai Jums bija patoloģijas pirms vakcīnas?

- Neviena, izņemot vieglu farmakoloģiski kontrolētu hipotireozi.

 

- Tātad, pirmā vakcīnas deva notika 22. jūlijā...

- Vakcinācija bija paredzēta 17. augustā, bet 22. jūlijā es devos lūgt mani vakcinēt agrāk, jo augustā es būtu bijusi projām.

 

- Vai Jūs bijāt pārliecināta to darīt?

- Vairāk nekā pārliecināta.


- Un pēc tam?

- Trīs dienu laikā man bija parastās reakcijas: paaugstināts drudzis, neliela tahikardija, nogurums. Bet tahikardija bija spēcīga: 130 sitieni, man nekad nav bijuši. Aizgāju pie ārsta.- Rezultāts?

- Man izrakstīja pret-drudža paracetamolu un mudināja gaidīt.- Gaidīt ko?

- Kad tas pāries. Svētdien man atkal bija ļoti augsts drudzis, spēcīga tahikardija, es nevarēju piecelties: es izsaucu ātro palīdzību. Viņi man veica asins analīzes, ehogrāfiju un elektrokardiogrammu, injicēja paracetamolu un teica, ka ar mani viss ir kārtībā. Man, iespējams, bija neliels satraukums.- Satraukums? Daudzi Jūsu stāvoklī ir saņēmuši šo atbildi...

- Protams, arī ar sarkasma piedevu: "Jums visiem ir šīs vakcīnas satraukums...", viņi man teica.- Kas notika pēc svētdienas?

- Nākamajā dienā nekas nemainījās. Zvanu kardiologam un saku, ka man galva vienkārši “deg”.- Deg…? Kā Jūs to saprotat?

- Tā ir neaprakstāma dedzināšanas sajūta, kas pāriet no vienas puslodes uz otru. Ārsts man iesaka dzert ūdeni un brufēnu, it kā tās būtu galvassāpes, bet tas neizskatījās pēc galvassāpēm. 27. jūlijā es pamodos, lai dotos uz darbu, bet mana galva vienkārši eksplodēja, tas neizpaudās tik daudz kā sāpes, bet mana galva bija it kā liesmās.

 

Es aizbraucu uz darbu, bet nevarēju turēt acis vaļā, izjutu lielu fotosensitivitāti. Biju neizpratnē un atgriezos neatliekamās palīdzības dienestā. Mani pavadīja vīrs, jo es pat nevarēju braukt.

- Kas notieka tālāk?

- Analīzes, datortomogrāfija un ārstu apmeklējums, neirologs man saka: "Esmu redzējis citus līdzīgus jums," taču nevienam nav drosmes risināt jautājumu par iespējamo nevēlamo vakcīnas reakciju. Nākamajā dienā es atgriežos neatliekamajā palīdzības dienestā, mana galva “deg”, viņi man joprojām saka: “Tas pāries.” Es lūdzu norīkojumu uz magnētisko rezonanci.

- Un šoreiz?

- Rezultās ir negatīvs. Neirologs man saka: "Lieto “Valium” un dodies atvaļinājumā". Saprotat?! It kā tas varētu atrisināt manu problēmu, fakts ir tāds, ka es naktīs vairs neguļu. Es saņēmu vēl vienu negatīvu diagnozi un pagāja nākamās četras dienas, bet mana galva joprojām deg un deg nepārtraukti, pārējot no vienas auss līdz otrai. Un man ir jādodas atvaļinājumā?

Nē. 7. augustā, 15 dienas pēc vakcīnas, es pamodos ar dedzinošu sajūtu kreisajā kājā, kas virzijās no ceļa uz leju. Es kliboju septiņas dienas. Kopš tās dienas es izmantoju ledu, lai iegūtu kaut mazliet atspirdzinājuma. No kājas tas pārgāja uz roku.- Vai esat esat veikusi arī citas analīzes?

- Pagājušajā otrdienā es devos pie cita neirologa, viņš ierosināja vēlreiz veikt magnētisko rezonansi ar kontrastvielu, kas to attiecina arī uz mugurkaulu, kā arī pārbaudīt nervu darbību, un tā viņš kaut ko atrada.

 

- Ko tieši?

- Viņš atzīmēja, ka kreisajā pusē ir zemāka jutība nekā labajā pusē, kas nebija parādījies iepriekšējās neiroloģiskajās vizītēs. Es veicu vakcīnu kreisajā pusē.- Vai Jūs baidāties, ka šī invaliditāte var palikt pastāvīga?

- Es melotu, ja teiktu nē, ka es nebaidos, bet es arī gribu atrast risinājumu.- Vai Jūsu dzīve ir mainījusies?

- Jā, man ir daudz grūtību. Es strādāju divstāvu veikalā, es ļoti nopūlos, kāpjot augšā un lejā, un es nevaru izmantot savu kreiso roku. Es vairs nevaru vadīt mašīnu, es to nespēju, jo kreisā roka vairs neklausa.- Ko Jūs darījāt?

- Kad jutos pamesta, es uzrakstīju Facebook profilā un atradu simtiem cilvēku manā stāvoklī. Visi pamesti, visi bez diagnozes, visi ar sāpēm, kas apgriezušas dzīvi kājam gaisā.- Vai Jūs ziņojāt AIFAi?

- Es sastādīju divus ziņojumus. Mana lieta ir reģistrēta, bet tai neviens neseko.- Vai tieši tajā reizē viņi teica, ka Jums jālieto otrā vakcīnas deva?

- Jā, es lūdzu mani no tās atbrīvot, turpretī viņi gribēja man to iešpricēt, jo tagad esmu kļuvusi par trauslu subjektu. Bet, ja es esmu trausls subjekts, tad kā vainas dēļ?

- Vakcīnas?

- Jā, esmu par to pārliecināta. Tas ir acīmredzami. 

Avots un foto: Andrea zambrano, lanuovabq.it

 

 

*****

 

Vai esat civitas.lv asītājs?

Vai domājat, ka tas ir noderīgs un dara labu darbu brīvās informācijas un diskusijas apritē?

Civitas.lv publikācijas nefinansē neviena organizācija un tas arī nepārdod maskas, lai gūtu peļņu. Vienīgais, kas to uztur, ir privātie ziedojumi. Ja vēlaties to atbalstīt, variet ziedot, izmantojot šo kontu: LV86HABA0551026342796

Iespējamaiis maksājuma mērķis: ziedojums civitas.lv

Saņēmējs: Aleksandrs Stepanovs

 

 

Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 03 Septembris 2021 11:02

Jaunākie raksti