Objekti filtrēti pēc datums: Septembris 2020
Svētdiena, 20 Septembris 2020 15:27 Publicēts Sleja 3

Daudzi mani draugi, paziņas, draudzes locekļi, kā arī citi praktizējoši katoļi, kas mani pazīst, uzdod man jautājumus par publikācijām civitas.lv un manā facebook profilā. Ar ko ir saistīta šī lielā kritika pret pāvestu Francisku?

Vēlos paskaidrot savu nostāju, publicējot papildinātu uzrunu, ko teicu facebook tiešsaistē, lūgšanā par pāvesta Franciska atgriešanos 11. septembrī. Domājot, kā paskaidrot jūtas, kas mani pārņem, un kā izklāstīt argumentus, izvēlējos tiešās uzrunas formu pāvestam Franciskam.  

*******

Sestdiena, 19 Septembris 2020 12:57 Publicēts Sleja 2

Arhibīskaps Karlo Marija Vigano ir atsaucies uz populārās un plaši apmeklētās amerikāņu katoļu interneta vietnes “Catholic Family News” lūgumu un sniedzis savu skaidrojumu par dažiem diskusijas aspektiem, kura pēdējās nedēļās izraisījās par Vatikāna II konciluŠis teksts ir ļoti nozīmīgs un piedāvā dziļi pārdomātu izklāstu, lai mēs saprastu, ko darīt un kā varētu rīkoties katoļi.

Trešdiena, 16 Septembris 2020 16:06 Publicēts Sleja 1

Publicējam interviju, ko itāliešu vatikānists Marko Tozati deva Radio Linea žurnālistei Beatrisei Silenci, atklāti sarunājoties par aktuālām baznīcas problēmām un pāvestu. Labu lasāmvielu!

Pirmdiena, 14 Septembris 2020 10:21 Publicēts Sleja 3

Katoļu baznīcā es ienācu 1993. gadā, pāvesta Jāņa Pāvila II pontifikāta laikā. Tikai dažus mēnešus pēc tam, kad mani uzņēma Baznīcā, es kopā ar miljonu citu entuziasma pilnu jauno katoļu apmeklēju Pasaules jauniešu dienu Denverā. Tāpēc nevajadzētu būt pārsteigumam, ka es bez šaubām biju “JPII katolis”, kas cita starpā nozīmēja, ka biju  laimīgs II Vatikāna aizstāvis, taču arī kritiski uztvēru to, kā tas tika neatbilstoši īstenots. Tad šī gadsimta sākumā es atbalstīju pāvesta Benedikta “Reformu reformu” - viņa aicinājumu pārdomāt, bet ne atcelt, reformas, kas izrietēja no II Vatikāna tā īstenošanas. Lai cik kritiski es izturējos pret to, kas notika Baznīcā pēc koncila, es tomēr biju dedzīgs II Vatikāna aizstāvis.

Mana nostāja lika man rūpīgi izpētīt koncila dokumentus, līdz tam pat, ka apguvu augstskolas kursu, kas veltīts tikai šo dokumentu lasīšanai un interpretēšanai. Kursu pasniedza cits “JPII katolis”, kurš arī mīlēja koncilu, bet žēlojās par tā īstenošanas veidu. Visu semestri iedziļinājāmies dokumentos un noskaidrojām  to “patieso interpretāciju” un to, kā tie būtu jāīsteno. Pēc šī kursa turpināju izpētīt koncila tekstus un turpināju uzskatīt, ka vienīgā problēma ir tā ieviešana praksē, nevis pats koncils. Es turpināju būt dedzīgs II Vatikāna aizstāvis.

Nu vairs neesmu.

Otrdiena, 08 Septembris 2020 17:34 Publicēts Sleja 1

/Roberto de Matei/

Benedikta XVI demisija ieies vēsturē kā viens no viskatastrofālākajiem mūsu gadsimta notikumiem, jo tā atvēra durvis ne tikai destruktīvam pontifikātam, bet arī situācijai, kad Baznīcā arvien vairāk vēršas plašumā haoss. Tagad, kad kopš nelaimi nesušā 2013. gada 11. februāra jau pagājuši septiņi gadi, gan Benedikta XVI dzīve, gan arī pāvesta Franciska pontifikāts nepielūdzami tuvojas noslēgumam. Mēs nezinām, kādā secībā risināsies notikumi, bet abos gadījumos pastāv risks, ka “sātana dūmi” apņems Kristus Mistisko Miesu tā, kā tas, iespējams, vēl nekad vēsturē nav noticis.

Svētdiena, 06 Septembris 2020 20:19 Publicēts Sleja 3

/Roberto de Mattei/

2020.gads paliks atmiņā kā vēsturiska pagrieziena gads pasaules dzīves ritējumā. Un, lai arī šķiet arvien ticamāk, ka koronavīrusu radīja komunistiskās Ķīnas gēnu inženierija (to pārliecinoši parāda Džozefa Tritto (Joseph Tritto) grāmata China Covid 19. The Chimera that Changed the World, Siena 2020”, “sociālās inženierijas” eksistence lielā mērā šķiet skaidra arī sabiedrības domas novirzīšanā – varbūt tā pat pārsteidz pašus revolucionāros spēkus, kuri iedomājušies, ka pārvalda pasaules likteņus.

Trešdiena, 02 Septembris 2020 15:52 Publicēts Sleja 1

Pāvests Francisks nesen izteica atzinīgus vārdus par argentīniešu klostermāsas Monikas Astorgas Kremonas darbu, kas administrē dzīvokļu kompleksu vīriešiem, kuri sevi uzskata par sievietēm.

Otrdiena, 01 Septembris 2020 17:43 Publicēts Sleja 2

Māsa Dīrdre Bairna (Deirdre Byrne), bijusī ķirurģe, atvaļināta armijas virsniece, 2020. gadā uzstājās Republikāņu Nacionālajā kongresā. Piedāvājam viņas 26. augusta runas pilnu tekstu:

 

Jaunākie raksti