Objekti filtrēti pēc datums: Augusts 2020
Piektdiena, 28 Augusts 2020 13:12 Publicēts Sleja 1

Tēv Tomas! Es uzmanīgi izlasīju Jūsu eseju Vatikāna II koncils un Svētā Gara darbība, kas bija publicēta izdevumā Vatikānā 2020. gada 27. jūlijā. Man šķiet, ka Jūsu domas varētu apkopot divos teikumos:

Es spēju saprast daudzas izskanējušās bažas un atzīstu, ka daļa no uzskaitītā ir teoloģiski un doktrināli problemātiski jautājumi. Tomēr mani mulsina secinājums, ka Vatikāna II koncils kaut kādā veidā ir uzskatāms tieši par pirmsākumu un cēloni Baznīcas bēdīgajam stāvoklim šodien.

Ceturtdiena, 27 Augusts 2020 16:09 Publicēts Sleja 3

Agostīno Nobile

Tā kā neesmu no tiem, kas tic gadījuma sakritībām, es mēģināju salikt kopā personas un notikumus, kas maina dzīvi cilvēku miljardiem uz slikto pusi. Tie gan ir tikai pieņēmumi, tomēr  balstīti faktos, kas veido sarkano līniju, kura vēl nekad nav bijusi tik sarkana kā šobrīd. Es sagraušu dažus mītus par šiem notikumiem un varoņiem, sākot ar stāstu par Uhaņas vīrusu un turpinājumā aplūkojot kustību “Black Lives Matter” (BLM), Bergoljo, kreisos spēkus un Džordža Sorosa personību.

Otrdiena, 25 Augusts 2020 12:48 Publicēts Sleja 1

Es atļaušos sniegt savu ieguldījumu debatēs, kas pēc arhibīskapa Karlo Marijas Vigano iejaukšanās tika uzsāktas par Vatikāna II koncilu. Sākšu ar to, ka neesmu teologs, un man nepiemīt ne tāda autoritāte, ne arī tik liela kompetence šajā jautājumā kā plaši pazīstamajiem  komentētājiem, kas jau ir izteikuši savu viedokli šajā diskusijā. Es esmu tikai parasts žurnālists, kas ar kvēlu interesi seko līdzi notikumiem Vatikānā, un šī degsme ir mani pamudinājusi uzrakstīt arī divas grāmatas. Pirmā no tām iznāca vēl pirms diviem gadiem, un tās nosaukums ir “Pāvesta Franciska revolūcija – kā viņš pārveido Baznīcu virzienā no dona Milani uz Luteru”; otra grāmata tika izdota 2020. gada janvārī un saucas “Baznīca politikā – kā Itālijas Bīskapu konference ir mainījusies no Ruini laikiem līdz pāvestam Franciskam”. Abas grāmatas ir publicējusi izdevniecība Historica.

Otrdiena, 25 Augusts 2020 12:22 Publicēts Sleja 2

Intervija ar itāliešu modeli, kas veica ķīmisko abortu ar tableti RU 486, tika publicēta pēc tam, kad Itālijas veselības ministrija deva zaļo gaismu mājas aborta procedūras ar tableti RU 486 legalizācijai.

Otrdiena, 18 Augusts 2020 20:26 Publicēts Sleja 2

Piedāvājam Džuzepe Pellegrino pārdomas par Vatikāna II koncilu, ko viņš izvērš saskaņā ar sv. Akvīnas Toma sholastisko metodi, apkopojot iebildumus un dodot precīzu atbildi.

*****

Svētdiena, 16 Augusts 2020 14:30 Publicēts Sleja 3

“Bīskaps Tausigs ir slēdzis Sanrafaelas semināru Argentīnā, atsaucoties uz Covid-19, bet patiesībā tāpēc, ka semināristi un katoļticīgie no vairāk nekā 150 ģimenēm ir iebilduši pret Komūnijas saņemšanu uz rokas. Bīskaps ir informējis kardināla Benjamino Stellas vadīto Klēra kongregāciju Romā, un B. Stella nekavējoties reaģēja”, raksta Marco Tozati.

Emeritētais Argentīnas bīskaps Aguers komentēja: “Es divas reizes teicu bīskapam Tausigam, ka viņš kļūdās, taču, ja tas ir Svētā Krēsla lēmums, neatliek nekas cits kā paklausīt”. Šie notikumi ir kā lakmusa papīrs, kas parāda kādas “ķīmiskas reakcijas” notiek Baznīcā. Kāpēc bija jāslēdz lielākais garīgais seminārs Argentīnā, kur mācījās 39 priesteru kandidāti? Skumji.

Tiek apklusināti tie, kas turas un izkopj dzīvo Baznīcas Tradīciju. Taču joprojām paliek spēkā pāvesta Pāvila VI instrukcija “Memoriale Domini”, kas skaidro un pamudina bīskapus, priesterus un ticīgos turpināt saņemt Svēto Komūniju saskaņā ar seno Baznīcas Tradīciju – uz mēles, nometoties pielūgsmē ceļos. Dievišķā kulta kongregācijas prefekts, kardināls Benno Guts jau 1969. gadā skaidri redzēja riskus, kas ir saistīti ar Komūnijas dalīšanu uz rokas: ticības apdraudējumu Kristus reālai klātbūtnei, vieglu svētzādzību pieaugumu un Svētās Komūnijas smalko fragmentu necienīgu izkaisīšanu, kas diemžēl mūsu latīņu rita baznīcās ir kļuvis par paradumu.

Uz Sanrafaelas bīskapa lēmumu ir reaģējis arhibīskaps Karlo Marija Vigano. Publicējam viņa atklāto vēstuli.

Pr. Aleksandrs Stepanovs

*****

 

Sestdiena, 15 Augusts 2020 22:17 Publicēts Sleja 2

Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos piedāvājam plašus izvilkumus no emeritētā pāvesta Benedikta XVI homīlijas, ko viņš teica 2005. gada 15. augustā.

 ***

Otrdiena, 11 Augusts 2020 11:20 Publicēts Sleja 3

Filips Lolers

(Philip F. Lawler) ir katoļu žurnālists jau vairāk nekā 30 gadus. Viņš ir rediģējis vairākus katoļu žurnālus un uzrakstījis astoņas grāmatas. F. Lolers ir neatkarīgā tiešsaistes ziņu dienesta “Katoļu pasaules ziņas” (Catholic World News) dibinātājs un strādā par ziņu direktoru un vadošo analītiķi vietnē CatholicCulture.org.

 

Jaunākie raksti