Objekti filtrēti pēc datums: Jūlijs 2020
Piektdiena, 31 Jūlijs 2020 19:53 Publicēts Sleja 2

Vai katoļi drīkst diskutēt par Vatikāna II koncila mācību un pastorālajām nostādnēm? Vai koncils patiešām ir sekmējis Baznīcas atjaunotni, vai varbūt sekmējis Baznīcas mācības dekonstrukciju? Atklājot koncila darbu, pāvests Jānis XXIII to cerīgi sauca par jauniem Vasarsvētkiem, taču pēc piecdesmit gadiem redzam pavisam citu realitāti, ka Baznīca iegāja nevis jaunajā Vasarsvētku laikmetā, bet dziļajā ziemā, turklāt bez Ziemassvētkiem. Kristus arī mums ir iedevis kritēriju, kā izvērtēt garīgu darbu: “Ikkatru koku pazīst no viņa augļiem (Lk 6,44).

Mana pirmā saskarsme ar koncila lēmumiem notika Rīgas Garīgajā seminārā, kad no ārzemēm atbraukušie profesori žēlojās, ka mēs Latvijā esam atpalikuši, ieviešot koncila lēmumus. Savukārt tie, kas universalajā Baznīcā uzdeva pamatotus jautājumus un apšaubīja vajadzību mainīt Liturģiju, tika stigmatizēti par fundamentālistiem un lefebristiem, nemaz neiedziļinoties mons. Lefevra un daudzu citu, Baznīcas Tradīcijai uzticīgu teologu argumentos. Taču, lai izprastu un novērtētu Baznīcas mācību, ir nepieciešama diskusija, tāpēc ir apsveicama katra iniciatīva, kas rosina pārdomāt. Pirms diviem mēnešiem plašudiskusiju interneta vidē izraisīja Astanas bīskapa Atanāzija Šnaidera raksts (šeit), ko turpināja drosmīgā ticības aizstāvēja arhibīskapa Karlo Maria Vigano pārdomas (šeit). Viņu atklātajai un godīgajai diskusijai pievienojās daudzi teologi, priesteri, zinātnieki, teologi un katoļu žurnālisti. Publicējam viņu atklātās vēstules tulkojuma kopsavilkumu par Vatikāna II koncilu, kas ierosina pārskatīt un atdalīt patiesību no maldiem. Pilnu versiju atradīsiet tulkojuma baigās angļu valodā. 

 Pr. Aleksandrs Stepanovs

Pirmdiena, 20 Jūlijs 2020 12:44 Publicēts Sleja 2

Nodevība pret patieso Baznīcu

Emeritētais Honkongas bīskaps Džozefs Zens teica, ka Vatikāna darījums ar Ķīnu nodod patieso Baznīcu.

Sestdiena, 18 Jūlijs 2020 20:54 Publicēts Sleja 1

Civitas.lv  publicē Itālijas žurnālista Aldo Marija Valli interviju ar profesoru De Mattei, kas tapusi pirms gada, taču tajā paustās atziņas un analīze nav zaudējusi aktualitāti. Gluži otrādi, retrospektīvs skatiens mums palīdz saprast, ka problēmas, kas saistītas ar pāvesta Franciska pontifikātu, attīstās un tās bez aplinkiem jāsauc īstajos vārdos, kā to dara raksta autori, jo "Vienlaicīgi nav iespējams apvienot to, kas ir pretrunīgs, mīlēt patiesību un nepatiesību, labo un ļauno".

Otrdiena, 07 Jūlijs 2020 00:01 Publicēts Sleja 2

/Aldo Maria Valli/

Arvien tika kalti plāni atbrīvot pasauli no pāvesta. “Kāds mērķis tam visam? Aizstāt katoļu reliģiju un katoļu baznīcu ar jaunu reliģiju.” Tā lasām lieliskajā Masimo Viljione grāmatā 1861: Le due Italie. Identità nazionale, unificazione, guerra civile["1861: Divas Itālijas. Nacionālā piederība, unifikācija, pilsoņu karš"] (Ares, 2011).

Sestdiena, 04 Jūlijs 2020 21:31 Publicēts Sleja 1

“Reliģiskā un morālā krīze”, kas sekoja Vatikāna II koncilam, bija ļaunāks sods nekā abi pasaules kari un loģiski noveda pie pāvesta Franciska pontifikāta “katastrofas”, saka itāļu vēsturnieks un rakstnieks Roberto de Mattei.

Jaunākie raksti