Objekti filtrēti pēc datums: Novembris 2020
Piektdiena, 13 Novembris 2020 15:47 Publicēts Sleja 2

Koronavīrusa pacientu ārstēšanai var izmantot daudzas terapijas. Un Britu medicīnas žurnāls ir apkopojis jaunāko informāciju, kā tikt galā ar dažādām situācijām. Taču bieži sāk pietrūkt to, kas šīs terapijas spētu pielietot praksē. Vispirms jau tie ir ģimenes ārsti, kam vajadzētu veidot pirmo barjeru koronavīrusa izplatības apturēšanā. Bet daudzos gadījumos šie ārsti  vairs nav pieejami.

Trešdiena, 11 Novembris 2020 12:17 Publicēts Sleja 3

Piedāvājam pr. Serafino Lancetas (Serafino Lanzetta) raksta tulkojumu, kurā viņš ļoti vispārējā veidā centies iezīmēt dziļākās teoloģiskās un pastorālās problēmas, kuras saistītas ar pēdējā Baznīcas ekumēniskā koncila norisi un recepciju. Autors par starta punktu izmanto pāvesta Benedikta XVI uzrunu Romas kūrijai 2005. g. 22. decembrī, kur pāvests pretnostatīja reformu kontinuitātē (pēctecībā) un pārrāvumu kā divas pretējas koncila tekstu hermeneitikas . Autors arī parāda šādas pieejas ierobežojumus un apspriež dažus alternatīvus priekšlikumus, kas izteikti pēdējos gados. Pr. S. Lanceta dzimis 1977. g. Pēc vidusskolas iestājies Bezvainīgās Dievmātes franciskāņu ordenī. Studējis filozofiju Benevento seminārā, ieguvis licenci un doktora grādu teoloģijā universitātē Santa Croce Romā. Ordinēts par priesteri 2002. g. Strādā par pasniedzēju Lugano Teoloģijas fakultātē (Šveicē) un rediģē žurnālu Fides Catholica. Vairāku teoloģisku grāmatu autors. – Tulk. piez.

•••••••

Pirmdiena, 09 Novembris 2020 19:29 Publicēts Sleja 2

Kardināls Čārlzs Maungs Bo kādā Mateo Matcuci (Matteo Matzutzzi) blogā publicētā intervijā pavisam skaidri un nepārprotami runā par ko tādu, kas izraisa apmulsumu. Baznīca vairs nevarot savu kalpojumu pozicionēt kā pārliecinošu misiju, jo Baznīcai jāsaprot, ka tā ir tikai vārga minoritāte. Baznīcai jāsamierinās ar domu, ka tā dzīvos, neizejot no katakombām, un nav jāplāno nekas vairāk par to. Baznīcai pašai ir nepieciešama kristība, un tā vairs nevar būt citu kristītāja. Bet vai tādā gadījumā tā vēl joprojām ir Baznīca?

Sestdiena, 07 Novembris 2020 08:40 Publicēts Sleja 1

/Stefano Fontana/ 

Vatikāna valsts sekretariāts ir izsūtījis vēstuli visām bīskapu konferencēm, pretendējot paskaidrot pāvesta Franciska vārdus par homoseksuālo pāru tiesisko regulējumu, taču šī vēstule, gluži pretēji, pasliktina situācijuapstiprina gan to, ka pāvests šos vārdus ir teicis, gan to, ka viņš iestājas par homoseksuālo personu civilajām savienībām, gan to, ka ar saviem kritērijiem viņš taisa revolūciju Baznīcas morālajā mācībā.

Jaunākie raksti