Neredzīgā Paralimpisko spēļu peldētāja iedvesmojās no Sv. Mātes Terēzes

Pirmdiena, 26 Septembris 2016 04:46

Makkleina Hermesa (McClain Hermes) ir 15 gadus jauna meitene no Dakulas (Dacula), Džordžijas štatā, kura veic apbrīnojamas lietas.

Pusaudze ir pazīstama kā perspektīva peldētāja gan ASV, gan arī Kanādā, neraugoties uz to, ka viņa ir pilnīgi neredzīga.

Savā blogā „Peldēšana ticībā, nevis redzēšanā” („Swim by Faith, Not by Sight”) Hermesa paskaidro, ka viņa ir konkurētspējīga peldētāja ASV, Dinamo un Džordžijas Bleizers komandās.

„Es vienmēr esmu bijusi vājredzīga, tomēr 2009.gada rudenī man nopietni progresēja redzes problēmas. Infekcija manās abās acīs turpināja attīstīties – pat neskatoties uz vairākām operācijām – un tagad es esmu pilnīgi akla.

„Visi mani ārsti nedod man nekādas cerības un apgalvo, ka, visticamākais, es vairs nekad neredzēšu. Tomēr es esmu nolēmusi neļaut šai diagnozei traucēt vai atturēt mani no mērui sasniegšanas ne peldēšanā, nedz arī manā dzīvē.”

Sportiste ir pateicīga vairākiem saviem treneriem, kuri viņu ir motivējuši nepadoties un turpināt trenēties peldēšanā arī invaliditātes laikā, un atklājuši, cik noderīga ir savdabīga „linga” sacensību laikā.

Šo „lingu” veido golfa bumbiņa, kurai saites galā ir piestiprināta tenisa bumbiņa. Ar to viņai tiek „signalizēts”, kad sportiste tuvojas peldbaseina malai, lai viņa pret to nesavainotu seju.

Savukārt citreiz tiek izmantots īpašs smidzinātājs, kura pilieni viņu brīdina samazināt ātrumu, jo tuvojas distances beigas.

Apbrīnojamā pusaudze startē S12 redzes invalīdu medicīnas grupā Paralimpiskajās spēlēs un ir arī labākā savas grupas pārstāve visā valstī. Viņa ir viena no labākajām 15 pasaules sportistēm, kurai pieder 14 ASV rekordi īsajās distancēs un 2 rekordi garajās distancēs, kas kopumā dod 16 Paralimpisko spēļu rekordus.

Tomēr tas, šķiet, nav šīs pusaudzes iespaidīgākais veikums! Varam ielūkoties bezpeļņas organizācijā „Apavi dvēselēm” („Shoes for the Souls”), kuru ir nodibinājusi Hermesa un viņas tēvs.

Organizācija tika dibināta 2009.gadā un līdz šīm ir ziedojusi vairāk nekā 15.000 apavu pārus bezpajumtniekiem.

Iestājoties ziemai, Hermesa apavus ziedo Atlantas Misijai, kura tad tālāk tos izdala trūcīgajiem.

Reiz Hermesa WSB-TV sacīja: „Es savas invaliditātes nespēku esmu pavērsusi jaunās iespējās. Man ir bijuši smagi atgadījumi dzīvē, bet nedrīkst pieļaut, ka tie mūs notriec gar zemi un neļauj vairs piecelties, ja vien ir kaut kas, ko mēs mīlam.”

Pāris dienas pēc Mātes Terēzes kanonizācijas, ir īstais brīdis, lai pieaugtu pazemībā un būtu žēlsirdīgiem pret dzīves pabērniem.

Māte Terēze nenogurstoši sekoja Jēzus Kristus atstātajam piemēram, un tieši tāpēc viņas dzīve bija tik piepildīta un svētīga; tādēļ nākamreiz, kad redzēsi kādu grūtībās nonākušu dzīves pabērnu, lūdz Kungu, lai Viņš tev dāvātu drosmi un atvērtu sirdi palīdzēt šim cilvēkam.

  

Avots: Kenya Sinclair, "I've turned my disability into my ability": Blind Paralympic swimmer follows St. Theresa's lead, catholic.org

Tulkoja Agnese Strazdiņa

Foto: TeamUSA, flickr.com

 

 

Jaunākie raksti