“Svētais Gars noteikti izlabos lielo aizmiršanas kļūdu...”

Trešdiena, 11 Maijs 2016 06:44

Vēstule māsīcai Marijai Gerēnai*

Svētdien, 1888. gada 13. maijā

Manu mīļo māsiņ!

Ja Tev ir Pota slimība uz mēles gala, tad Tev tādas noteikti nav garā, ne arī pirkstu galos. Cik šarmanta vēstule!...

Ja Tev bija nodoms mani sasmīdināt, tad Tu neesi velti tērējusi laiku, mazā draiskule! Nu re, Mazā nerātnā! Tev sāp kāja, un tas jau ir kaut kas ārkārtējs, jo Tavas pēdiņas ir tik mazas, ka tur tiešām nav vietas.

Par laimi drīz būs Vasarsvētki, Sv. Gars pilnīgi noteikti izlabos lielo aizmiršanas kļūdu, kuru pieļāva Tavas Iestiprināšanas dienā. Viņš Tev deva visas Savas dāvanas, bet par nelaimi Viņš aizmirsa vienu, kas Tev būtu ļoti noderīga. Vai Tu nojaut kuru?...

Es Viņu tik neatlaidīgi lūgšu rekolekciju[1] laikā, ka Vasarsvētku dienā Tu būsi stipra kā mazais Samsons. Ja Tev vēl sāpēs kāja, uzmanies no savas Lulū[2]!

Šonakt es daudz sapņoju par Žannu. Neticami, cik bieži viņu redzu sapņos, kopš esmu Karmelā. Apskauj viņu labi cieši no viņas mazās Terēzes!

Cik skaists laiks! Saule spoži spīd, tā patiešām ir spožāka par to, kas bija uz Tavas vēstules, jo tā tik tikko apspīdēja zemi, un, ja tas tā būtu arī šodien, tad es būtu spiesta izmantot tavu lampu[3].

Es esmu ļoti priecīga, ka varēju uzrakstīt vārdu lampa uz šīs lappuses, citādi es būtu spiesta būt nepieklājīga un teikt Tev ardievas lapas otrā pusē.

Uz drīzu redzēšanos, es ceru, manu mīļo māsiņ! Apskauj no manis manu tēvoci, pasaki viņam, ka mēs neaizmirstam viņa lūgumu. Tūkstoš skūpstu manai mīļajai tantei!

(Lai tavs spēks nav tavos matos[4], bet tavā kājā.)

Mazā mīļā draiskule, es Tevi apskauju no visas sirds!

Tava māsiņa

Terēze no Bērna Jēzus

 

*Pateicamies profesorei Baibai Brūderei par iespēju civitas.lv publicēt vēstules tulkojumu no  krājuma “Svētās Terēzes no Bērna Jēzus vēstules. Baibas Brūderes tulkojums un komentārs”, kas gatavojas publikācijai. 


[1] Kopienas rekolekcijas starp Jēzus Debesīs kāpšanas dienu un Vasarsvētkiem.

[2] Iesauka, kuru māsīca Marija Gerēna bija devusi Terēzei.

[3] Sena minerāleļļas lampiņa, ko Marija bija uzdāvinājusi savai māsīcai.

[4] Mājiens uz biblisko epizodi ar Samsonu.

Jaunākie raksti