Objekti filtrēti pēc datums: Marts 2017
Ceturtdiena, 30 Marts 2017 09:15 Publicēts Sleja 1

Liams Nīsons, viens no slavenajiem Holivudas aktieriem, kurš jaunajā Mārtina Skorsēzes filmā „Klusēšana” attēlo tēvu Fereiro, atklāti runā par Dieva meklējumiem un dziļu iespaidu, ko viņa dzīvē atstājušas attiecības ar kādu jezuītu priesteri.

Otrdiena, 28 Marts 2017 08:52 Publicēts Sleja 3

Patiess miers Svētajā zemē iespējams tikai nodrošinot patiesu taisnīgumu, kas pagaidām nenotiek dažādu grupējumu ekonomisko interešu iespaidā. Tomēr pat apdraudētības apstākļos kristieši Tuvajos Austrumos turpina sniegt liecību par savu ticību, stāsta priesteris Mario Kornioli (Mario Cornioli), misionārs, kurš rūpējas par Palestīnas un apkārtējo teritoriju ticīgajiem…

2002. gadā mani konsekrēja par priesteri Fiesole diecēzē (Itālija). Un tā kā manai draudzei bija sadarbības programma ar Betlēmi, sāku apmeklēt Svēto zemi. Atklāju, ka tie nav tikai dievnami vai arheoloģiski izrakumi. Tur ir arī daudz nelielu kristīgu kopienu (mēs tās dēvējam par “dzīvajiem akmeņiem”). Tās cieš, tomēr paliek, lai nosargātu svētvietas ar savu klātbūtni un lūgšanu. Tie ir pirmo kristiešu pēcteči, kuri dzīvojuši blakus Kungam Jēzum un nodevuši ticību no paaudzes uz paaudzi.

Mani dziļi aizkustināja viņu ciešanas, sadzirdēju šo cilvēku kliedzienu, kurus pametuši ne tikai šīs pasaules varenie, bet arī brāļi - kristieši visā pasaulē. Mans bīskaps nosūtīja mani uz Jeruzalemi, lai es sadarbotos ar latīņu patriarhu, sargājot un atbalstot kristietības klātbūtni tās piedzimšanas vietā.

Pirmdiena, 27 Marts 2017 11:09 Publicēts Sleja 2

Būt katolim – tas reizē nozīmē arī būt daļai no visapbrīnojamākās miesas, kas jebkad ir radīta. Kāpēc? Jo to ir radījis Kristus. Jēzus sacīja Pēterim: „Tu esi Pēteris, un uz šīs klints es celšu Savu Baznīcu (Mt 16,18). Viņš nesacīja: „Tu esi Pēteris, un uz šīs klints es celšu vienu no savām baznīcām.” Daudzi katoļi pat neapjauš, cik brīnišķīga dāvana ir būt katolim, jo viņi Katolisko Baznīcu uzlūko tikai kā vienu no daudzām reliģijām, kurai nav kāda īpaša un nozīmīga loma pasaules vēsturē. Bet nekas nevarētu būt tālāk no patiesības.

Sestdiena, 25 Marts 2017 09:30 Publicēts Sleja 1

Rožukronis var izskatīties kā monotona lūgšana. Tomēr katrs, kurš to lūdzas, var piedzīvot daudzas pārmaiņas. Aicinām lasītājus iepazīties ar Dievmātes apsolījumiem tiem, kuri izvēlas rožukroņa lūgšanu.  

Ceturtdiena, 23 Marts 2017 09:45 Publicēts Sleja 3

Kādēļ Katoļu Baznīca aizliedz izmantot “dabīgo medicīnu”? Vai dziedniecība ir pretrunā ar ticību? Kā lai saprot Baznīcas nostāju pret t.s. “alternatīvām ārstēšanas metodēm”?

Otrdiena, 21 Marts 2017 08:55 Publicēts Sleja 1

Nesen atzīmētā Starptautiskā sieviešu diena saistīta ar dažāda veida aprindu centieniem nostiprināt sieviešu tiesības. Par to, vai šie centieni netiek pārspīleti, lai katrs spriež pats. Tomēr brīžiem diskusijā par dzimumu līdztiesība izskan viedoklis, ka šķietama vīriešu dominēšana mūsdienu pasaulē izriet no kristīgas tradīcijas.

Otrdiena, 21 Marts 2017 00:08 Publicēts Video

Vilmingstonas iedzīvotājiem Ziemeļkarolīnas štatā, ASV, ir kāda īpaša, iemīļota kafejnīca. Tās nosaukums ir „Bitty & Beau’s”, un tajā ir nodarbināti cilvēki ar vispārējās un garīgās attīstības traucējumiem. Uzņēmumu nodibinājusi Eimija Raita (Amy Wright) kopā ar vīru, kafejnīcas nosaukumā iekļaujot savu divu jaunāko atvašu – Bitijas un Bjo (Bitty and Beau) - vārdus. Abiem bērniem ir Dauna sindroms.

Piektdiena, 17 Marts 2017 14:20 Publicēts Sleja 2

/Diāna Montaņa/

Gadsimtiem ilgi kristieši ir vērsušies pie svētā Jāzepa, kas ir spēcīgs aizbildnis un ticīgo sargātājs, tēvs un draugs. Viņš tiek godināts kā Mājas dzīves košums, Mirstošo gādnieks un Biedinājums ļauniem gariem, tādēļ arī kristieši vēršas pie viņa lūdzot dziedināšanu un atgriešanos, palīdzību bērnu audzināšanā, meklējot jaunu darbu vai mājokli, kā arī visās savas miesas un dvēseles vajadzībās.

Ceturtdiena, 16 Marts 2017 09:25 Publicēts Sleja 1

/Marks Jermaks/

Ja Tu ikdienā strādā vai studē, tad Tu noteikti zini, cik svarīgi ir pareizi saplānot laiku. Droši vien Tu rūpīgi veido savu dienaskārtību, aprēķini laikus, pārdomā, cik daudz jāiegulda noteiktās lietās. Vai būtu iespējams līdzīgā veidā sakārtot kontaktus ar Dievu? Esi drošs. Šajā rakstā piedāvātais uzdevumu saraksts nav jāuztver kā precīza instrukcija, taču būtu svarīgi, lai Tavā ikdienas dzīvē atrastos laiks katrai no šīm lietām. Sāc lēnā garā īstenot katru elementu. Pēc kāda laika Tu pamanīsi, ka lietas notiek pašas par sevi un Tev pat nav īpaši tām jāpievēršas. Tās vienkārši kļūs dabiskas. 

 

 

Otrdiena, 14 Marts 2017 10:25 Publicēts Sleja 3

/Lorija Sīlija/

Esmu adoptēta, un pirms dažiem gadiem man bija tā privilēģija no manas bioloģiskās mammas uzzināt vairāk par savu pagātni. Es dramatiski parādījos dzīves kopainā ne tajos rožainākajos apstākļos. Mana bioloģiskā mamma bija mūziķe, kura iesaistījās laulības pārkāpšanā, piekopjot attiecības ar precētu vīrieti, kuram bija seši bērni.

Priestera komentārs

“Es gribu. Topi tīrs!” Spitālība tūlīt izzuda un cilvēks kļuva tīrs. Mk 1, 40-45

Jaunākie raksti