Objekti filtrēti pēc datums: Oktobris 2021
Ceturtdiena, 21 Oktobris 2021 22:21 Publicēts Sleja 3
“Patiesība ir tāda, ka es nezinu, vai spēlēšu, situācija nebūt nav laba. Galīgais lēmums tiks pieņemts pēc divām vai trim nedēļām.”
Ceturtdiena, 21 Oktobris 2021 21:38 Publicēts Sleja 1

Dārgie civitas.lv lasītāji!

Šajos tumšajos un nedrošajos sanitārās diktatūras laikos mēs bijām jums līdzās, publicējot pārdomātu, pamatotu un brīvu informāciju par kovid pandēmijas puspatiesībām, kas izskan no galveno mediju tribīnēm, par demokrātijas brīvību iznīcinošu valdību politiku, par abortu aptraipītām vakcīnām, tāpat mēs nostājāmies par izvēles brīvību vakcinēties un kategoriski noraidījām diskriminējošās un no sanitāra viedokļa bezjēdzīgās tā saucāmās zaļās caurlaides; mēs nevilcinājāmies arī atstāstīt par Katoliskās Baznīcas hierarhijas bezkritisku pakļaušanos laicīgajai varai Aglonas svētku laikā, ieviešot diskriminējošo dalīšanu “drošajos” un “nedrošajos” cilvēkos pēc vakcinācijas sertifikāta, hierarhijas, kas arī šajā karantīnas laikā bez ierunām akceptēja valdības kategorisko pieprasījumu aizliegt ticīgajiem piedalīties Svētajā Misē mājsēdes laikā - it kā tā būtu visparastākā, hobijam pielīdzināma aizraušanās, nevis cilvēka pamattiesības uz Dieva publisko pielūgsmi un pirmās nepieciešamības palīdzība dvēselei.

Trešdiena, 20 Oktobris 2021 20:40 Publicēts Sleja 1

Pat ja tāds liberālās teoloģijas pārstāvis kā kardināls Kaspers, kvalificē kā “ne-katolisku” vācijas sinodālo ceļu, tad varam tikai iedomāties, kāds būs noslēguma dokuments, kas ir tuvu publikācijai. Šobrīd šī lieta jau ir pārgājusi no drāmas uz traģikomēdiju. Šķiet, ka koncila pēcnācēji gatavojas aprīt paši sevi un ka pāvests Francisks vienkārši paātrina procesu. Un to varētu uzskatīt kā labvēlību. Bez tam būs maz, ļoti maz tādu, kas tiks izglābti, bet viņi kļūs par taisnīgiem, un no viņiem izrietēs Baznīcas turpinājums: "Nekas nav zaudēts. Pūlēties palikt iesakņotiem ticībā ir pareizā izvēle. Bet cik grūti to panākt! Daudzi nesapratīs. Tikai nedaudzi taisnīgie, kas tiks izglābti. Jo viņi būs samaksājuši ar savām likstām. Viņu upuris bija vajadzīgs."

Žurnālists Aldo Marija Valli vērīgi jautāja: «Bergoljo bankrots apliecina neveiksmi, ko piedzīvo “jaunā baznīca”, kas izcēlās pēc koncila. Un tomēr mēs turpinām iet pa to pašu ceļu. Un kas notiks pēc Franciska?». Tas ir Baznīcas bankrots, ko ir grūti nepamanīt, un ko pats Bergoljo, atbildot uz jautājumu par aktuālo Baznīcas stāvolki sarunā ar jezuītiem Slovāklijā, divas reizes nosauca par “izpostīšanu” (desolazione), iespējams, apzinoties savu atbildību par to.

 

*****

Otrdiena, 19 Oktobris 2021 22:06 Publicēts Sleja 2

Pētījumi Izraēlā un Katarā rāda, kā Pfizer / BioNTech imūnā aizsardzība samazinās jau pēc otrā mēneša, īpaši vīriešiem, kas vecāki par 65 gadiem, un cilvēkiem, kuri cieš no divām vai vairākām slimībām un kuriem ir imūndeficīts. Tā ir zīme, ka vakcinācijas stratēģija ir jāmaina.

 

*****

Svētdiena, 17 Oktobris 2021 20:43 Publicēts Sleja 3

Jaunumi no Itālijas: no 15.oktobra jūs varat iekļūt darba vietā tikai ar zaļo caurlaidi, ko stingri apstrīd daudzi pilsoņi un asociācijas.

Vērsisim skatienu uz Triesti, kur ostas darbinieki ar savu streiku apgrūtina valdību un līdztekus pauž retu solidaritātes garu ar visu kategoriju darbiniekiem. Piemērs un iedvesma arī mums Latvijā.

Triestes dokeru un iedzīvotāju streiks turpinās. To ir iespējams vērot online. 

 

https://www.aldomariavalli.it/2021/10/18/notizie-da-trieste/ : aizkustināts vīrietis saka: "Par maniem trīs bērniem, Sabrina, Antonio, Sofia, par jūsu brīvību, cīnaties tāpat kā es... līdz galam!"

 

Youtube tiešsaite: https://www.youtube.com/watch?v=fVbl063OZuI

 

 

 

 

******

Svētdiena, 17 Oktobris 2021 15:12 Publicēts Sleja 2

Labdien, dārgie domu biedri!

Esam nonākuši ļoti saspringtā situācijā, kad saskaramies ar klaju mūsu pamattiesību pārkāpumu gan savās darba vietās, gan pakalpojumu saņemšanas vietās un citur. Esam nonākuši ļoti sarežģītā situācijā, kad tiek pretnostatīti nevakcinētie, pakalpojumu saņēmēji, uzņēmēji, darba devēji pret darbiniekiem, pakalpojumu saņēmējiem, klientiem un otrādi.

Mēs ļoti vēlētos, kaut visi kopā spētu atrast labāko risinājumu šo situāciju pārvarēt miermīlīgā, tiesiski korektā veidā.

Kopš piektdienas kopā ar juristiem cītīgi strādājām un pētījām, analizējām jaunos noteikumus MK Rīkojums Nr.720, kuros faktiski ir iekodēts jaunāko laiku vēsturē vēl nebijis tiesiskais nihilisms un cilvēku pamattiesību pārkāpšanas instrukcijas. Pētījām, analizējām un domājām, ko mēs labu jums varam pavēstīt, lai jūs saredzētu gaismu tuneļa galā.

Juristi strādā pie tiesiskiem risinājumiem, lai šo visu apstrīdētu, un tas nav ātri un vienkārši, jo viss ir tik sarežģīti sashēmots, tomēr tuvākajās dienās pirmā prasība jau tiks iesniegta. Tāpat Centrālajā vēlēšanu komisijā ir iesniegts pieteikums Tautas nobalsošanai pret Saeimas pilnvaru nodošanu Ministru kabinetam, uz kā pamata valdība lemj par visiem šiem nepamatotajiem pamattiesību ierobežojumiem. Ja tiks dota zaļā gaisma Tautas nobalsošanai, tad mums visiem būs iespēja izmantot savas pilsoņu tiesības un likumā noteiktajā kārtībā balsot pret Ministru kabineta pieņemtajiem ierobežojumiem. Ceram, ka Tautas nobalsošana varēs notikt pēc iespējas drīz. Gaidām.

Tas, ko varam šodien ieteikt, ir - ziniet savas tiesības, Darba likumu, Pacientu tiesību likumu, apvienojaties ar līdzīgi domājošajiem, atbalstiet viens otru. Ticam, ka kopīgiem spēkiem mēs šo tumšo laiku pārvarēsim un jau pavisam drīz to atcerēsimies kā ļaunu murgu.

Praktiski ieteikumi darba devējiem, darba ņēmējiem un studentiem ir atrodami mūsu mājas lapā. Tāpat, tuvākajās dienās mājas lapā publicēsim arī ieteikumus pacientu tiesību pārkāpumu gadījumos, kā arī apkopsim būtiskākos jautājumos, ar kuriem pie mums vērsušies cilvēki un atbildes uz tiem (protams bez jebkādas personu identificējamas informācijas), lai jums būtu iespēja meklēt un atrast padomus. Paldies katram, kas raksta mums, uzticot savu bēdu stāstu, iespēju robežās cenšamies palīdzēt katram un rast labāko risinājumu katrai jūsu situācijai, atbalstīt un dot juridiskus padomus.

Šis ir laiks, kad svarīgi apvienoties domubiedriem savās pilsētās, dzīves vietas tuvumā. Tāpēc esam nolēmuši izveidot reģionu grupas, kurās būtu iespēja apvienoties domubiedriem, kā arī mums būtu vieglāk ar jums aktīvāk komunicēt caur reģionu koordinatoriem. Kam interesē šāda apvienošanās, aicinu aizpildīt šo aptaujas anketu: https://forms.gle/5HB7mZLJ4WvFpWeL9

Aicinām sekot līdzi informācijai mūsu mājas lapā, kā arī informācijai sociālo tīklu lapā, pie kuras šobrīd strādājam: https://www.facebook.com/BrivibasMemorands

Tas, ko šobrīd visi kopā noteikti varam darīt – rakstīt deputātiem vēstules! Regulējums par Ārkārtas situāciju, lai gan jau stājies spēkā, kas ir vēl viens absurds no valdības, tomēr vēl būs jābalso Saeimā, jo to paredz kārtības rullis. Tāpēc lūdzu rakstām deputātiem vēstules, stāstām kādā situācijā katrs esam nonākuši sakarā ar neprātīgajiem varas lēmumiem un aicinām ieklausīties cilvēku izmisuma saucienos pēc sapratnes un palīdzības.

Tāpat aicinām būt aktīviem un rakstīt valsts iestādēm, ministrijām, lūgt palīdzību, stāstīt savu situāciju, skaidrot, kas notiek sabiedrībā, ar kādām netaisnībām nākas saskarties! Ja ierēdņi un lēmēji saņems daudz šādu vēstuļu, varbūt vismaz daļa valsts varā un pārvaldē esošo apjautīs, kas notiek aiz viņu citādās pasaules... varbūt vismaz kāds sāks aizdomāties.

Darbiniekus aicinām apsvērt iespējas stāties arodbiedrībās. Pameklējiet informāciju par jūsu amata kategorijai atbilstošo arodbiedrību, sazinieties, noskaidrojiet to attieksmi pret vakcinēšanos, jautājiet, kā viņi atbalsta darbinieku tiesības, kas noteiktas Satversmē un Darba likumā.

Mums ir jāiztur līdz 15. novembrim, kad vēl darbinieki var prasīt darba devējiem apmaksāt testus. Pa šo laiku ļoti ceram uz izmaiņām, jo juristi turpina intensīvi strādāt.

Tikmēr aicinām izsvērt visas iespējas: vai nevajag atpūsties atvaļinājumā, vai nevajag sakārtot savu veselību, vai varbūt ir kādas attālinātā darba iespējas.

Paldies katram, kurš šajā neiedomājami smagajā situācijā nezaudē cerību, un sūtam iedrošinājuma domas ikvienam, kuram liekas, ka cerības nav! Tikai apvienojoties un saglabājot cilvēcību varam ko mainīt!

Priecāsimies par jebkādu atbalstu kopīgam darbam! Paldies tiem, kas mūs atbalsta, un paldies katram, par labām domām, labiem darbiem un lūgšanām!

Īpaši aicinām pievienoties komandai žurnālistus, juristus, grafiskos dizainerus, tulkus!

Sniedzam dažāda veida atbalstu darbiniekiem, darba devējiem, studentiem, cietušajiem no vakcīnas.

Mūs var atbalstīt arī finansiāli pārskaitot uz biedrības "Vecāku Alianse" kontu:
Mūsu rekvizīti: biedrība "Vecāku Alianse", reģ.nr.: 40008256540,
Konta Nr.: LV49HABA0551051274402, Swedbank.
Jau iepriekš pateicamies!

Mājas lapā, sadaļā "Atbalsts" ir pieejami bukletiņi, ar informāciju par darbinieku tiesībām. Tuvākajās dienās būs pieejami bukletiņi arī darba devējiem. Dalaties ar informāciju ar citiem, lai cilvēki zina savas tiesības un zina kā sevi aizstāvēt.

www.brivibasmemorands.lv
Info darbiniekiem: https://brivibasmemorands.mozello.lv/atbalsts/darbiniekiem/
Info darba devējiem: https://brivibasmemorands.mozello.lv/atbalsts/darba-devejiem/
Info studentiem: https://brivibasmemorands.mozello.lv/atbalsts/student/
Atbalsts cietušajiem no vakcīnām: https://brivibasmemorands.mozello.lv/atbalsts/zino-par-blaknem/

Cieņā
Cilvēka brīvības un cieņas Memoranda komanda

Svētdiena, 17 Oktobris 2021 14:40 Publicēts Sleja 1

Kopš 11.oktobra Latvijā nav iespējams ieiet augstskolu telpās un piedalīties mācībās bez tā saucamā veselības sertifikāta. Tā ir pārsteidzoša diskriminācija un dekadence, kas tik mierīgi bez protestiem tiek uztverta Latvijas publiskajā telpā, kaut gan privāti daudzi pasniedzēji un studenti to nosoda.

 

Elza Rozenberga telos.lv mājaslapā vaicā “Vai tiešām nevienam cilvēkam, kurš sevi pieskaita Latvijas zinātnieku saimei, nerodas jautājumi par to, kas notiek? Vai tā ir patiesā Latvijas zinātnes seja – klusēt un neiejaukties?” (“Vai Latvijas augstskolas iztur testu?” (2021.09.08).

 

Taču paralizējošs klusums nav aptvēris akadēmisko dzīvi visās valstīs. Itālijā, par spīti tam, ka šī valsts ir sanitārās diktatūras paraugs, uzsaukumu pret tā saucāmo veselības sertifikātu ir parakstījuši vairāk nekā 1000 profesoru un pasniedzēju. Var tikai apbrīnot šo zinātnes cilvēku drosmi, kuri neprotestē pret vakcināciju kā tādu, jo daudzi no viņiem brīvprātīgi un pārliecināti vakcinējās, bet, saskaroties ar diskriminējošo valdības dekrētu, kas izslēdz no studijām un darba tos, kuriem nav tā saucāmā veselības sertifikāta, viņi protestē.

 

Jo vairāk tāpēc, ka Eiropas parlamenta un padomes Regula 2021/953, kas publicēta šī gada 14.jūnijā covid-19 sertifikātu sakarā, apliecina 36.pantā, ka ”nedrīkst pieļaut, ka tiek tieši vai netieši diskriminētas personas, kuras nav vakcinētas, piemēram, medicīnisku iemeslu dēļ, tāpēc, ka persona neietilpst mērķgrupā, kurai Covid-19 vakcinēšana tobrīd tiek veikta vai ir atļauta, piemēram, bērniem, vai tāpēc, ka personai vēl nav bijusi izdevība vakcinēties vai tā izvēlējusies nevakcinēties.

 

Taču starp šiem parakstiem neatradīsiet teoloģijas disciplīnas profesorus no desmitiem Itālijas Pontifikālām universitātēm (ar vienu izņēmumu). Un tas neizbrīna, ja jau Vatikāns sākot ar 1.oktobri ir uzspiedis visiem saviem darbiniekiem vakcināciju un ieviesa obligāto green pass vai zaļo sertifikātu, kas vienīgi neattiecās uz liturģiskām svinībām. Šādiem diskriminējošiem lēmumiem seko arī Latvijas katoliskās baznīcas vienīgajā augstskolā (RARZI), kur līdztekus visām citām Latvijas augstskolām konformistiski bez protestiem ieviesa diskriminējošo veselības sertifikātu klātienes mācībām.

 

Apzinoties milzīgo valdības spiedienu, kuram tiek pakļautas mācību iestādes, varam tikai apbrīnot un iedvesmoties no Itālijas profesoru liecības, kuri pieprasa: “Veselības sertifikātu ir jāatceļ un debates ir jāatgriež pareizajās zinātnes un dialoga sliedēs, nevis dogmātiski jāuzspiež bezjēdzīgas normas.”

 

*****

Piektdiena, 15 Oktobris 2021 21:19 Publicēts Sleja 3

Dārgie civitas.lv lasītāji! Jūsu uzmanībai publicēju Annas Mirabiles rakstu no itāliešu mājas lapas korazym.org par sensacionālo pētījumu, ko īstenoja Romas infektoloģijas institūts, tā saucāmā veselības sertifikāta sakarā, un, kas pretēji Veselības ministrijas iecerēm, atklāj šī sertifikāta blefu.

 

*****

Ceturtdiena, 14 Oktobris 2021 21:15 Publicēts Sleja 2

Dārgie civitas.lv draugi, arvien biežāk Itālijas televīzijā, kas līdz šim bija līdzgaitniece sanitārajam režīmam, izskan negaidīti apliecinājumi, kas atver acis uz to, ko politiskā sistēma cenšas apslēpt. Par to raksta itāliešu mājas lapā korazym.org, kuras raktus jums jau ir bijusii espēja novērtēt:

"Vakcīnas nav vajadzīgas tiem, kuriem jau ir bijis Covid-19. Pasaulē ir daži atkārtotas inficēšanās gadījumi,” sacīja Altamedica zinātņu direktors profesors Klaudio Džorlandino (Claudio Giorlandino). Tad, viņš paskaidro, vēl svarīgāk, ka pirms vakcīnas ir nepieciešams seroloģiskais tests, lai novērtētu blakusparādības: “Antivielas var sekmēt bīstamu imūno atbildi”. Visbeidzot: "Trešā vakcīnas deva ir bezjēdzīga, jo tā tika veidota pret vīrusu, kas vairs nepastāv".

Jūsu uzmanībai piedāvāju vairākus šī raksta izvilkumus. Lai saistoša lasāmviela!

 

*****

Trešdiena, 13 Oktobris 2021 21:23 Publicēts Sleja 1

Dārgie civitas.lv lasītāji! Piedāvāju jūsu uzmanībai rakstu, kas parādījās interneta saitē Renovatio 21, kuram patiesi pateicamies par iespēju to pārpublicēt. Tas aplūko neticamo Vatikāna stāstu, kurš kļuvis par pasaules sanitokrātijas instrumentu.

Aleksandrs Stepanovs

Jaunākie raksti