Objekti filtrēti pēc datums: Jūlijs 2017
Pirmdiena, 31 Jūlijs 2017 20:23 Publicēts Sleja 3

/Ermes Doviko/

Mūsu mazais eņģelis Čārlijs Gards jau skata Dieva godību un lūdzas par mums. Vairāk nekā vienpadsmit savas dzīves mēnešos viņš ir izcīnījis labu cīņu, pirms cietsirdīgais humānisms viņam atslēdza mākslīgo elpināšanu, pārliecībā, ka viņa dzīve kā invalīdam nav vērta, lai to izdzīvotu. Viņš mira skābekļa trūkuma dēļ, nosmacis kādas slimnīcas gultā tālu no savām mājām, jo šis cietsirdīgais humānisms mums mēnešiem ilgi galvoja, ka ir pareizi aiziet “ar cieņu” un ka tas ir “viņa labākajās interesēs”. Miris piektdien, kā mazais Jēzus, slimnīcas vadītāju un mediķu grupas notiesāts uz nāvi, kuri nodeva savu aicinājumu, kā arī tiesnešu, kas piesavinājās dievišķo privilēģiju lemt par dzīvību un nāvi.

Sestdiena, 29 Jūlijs 2017 14:16 Publicēts Sleja 1

Tas ir perfekts noziegums, milzīgs sātana meistardarbs: Čārlijs Gards (Charlie Gard) ir nonāvēts ar savu vecāku piekrišanu, kuri pasaules publikas priekšā ir sevi pierādījuši kā pro life cīnītāji. Tādējādi iziet cauri ideja, ka, “ja jau ir salūzuši viņi”, par kuriem uz Debesīm tika sūtītas veselas lūgšanu flotes, būs pareizi arī citos gadījumos liegt kādam cilvēkam vitālu atbalstu. Turpretī mazā Čārlija vecāki ir sekojuši tādai pašai loģikai kā medicīnas personāls no Great Ormond Street Hospital, pret kuriem viņi cīnījās vēl tikai pirms dažām dienām, piekrītot, ka terapiju zēna glābšanai bija jāizmēģina krietni pirms tam. Kaut gan starptautisko ārstu grupa joprojām bija gatava veikt eksperimentālo terapiju. Taču tagad, kā vecāki to pasludināja pirms piecām dienām, redzot pašreizējo stāvokli, vairs nav cerības panākt tādu bērna dzīves kvalitāti, kādu viņi bija iedomājušies.

Piektdiena, 28 Jūlijs 2017 08:46 Publicēts Sleja 2

/Marko Tozati/ Ričards Dokinss (Richard Dawkins) asi nokritizēja liekulīgo policijas rīcību Londonas praidā, kas cildina homoseksuāļu dzīves stilu. Pazīstamais ateists kritizēja drošības dienestus, jo tie piespieda Lielbritānijas eksmusulmaņu padomi (LBMP: Council of Ex-Muslims of Britain) aizvākt plakātus Alahs ir gejs, turpretī ļāva palikt plakātiem, uz kuriem bija rakstīts Jēzus ir gejs.

Ceturtdiena, 27 Jūlijs 2017 09:01 Publicēts Sleja 3

Atceros tikšanos ar kādu saderināto pāri baznīcas telpās Malaja Gruzinskaja ielā Maskavā. Viņi gatavojās laulībām, un man tika palūgts pārrunāt ar viņiem laulāto atbildības jautājumu.

Trešdiena, 26 Jūlijs 2017 00:54 Publicēts Video

Pārsteidzošs notikums, ko var nosaukt par euharistisko zīmi, notika 1999. gada 7. novembrī Lurdas apakšējā bazilikā Svētās Mises laikā, ko svinēja 120 Francijas bīskapi, kas pulcējās uz bīskapu konferenci, klātesot aptuveni 650 jauniem priesteriem un visiem pasaules trapistu klosteru prioriem un abatiem. Pie altāra atradās trīs bīskapi: Lionas arhibīskaps un kardināls Louis-Marie Billé, toreizējais Parīzes arhibīskaps un kardināls Jean-Marie Lustiger un Bordo arhbīskaps un kardināls Pierre Eyt. Ofertorija laikā galvenais celebrants mons. Billé pacēla uz patēnas divas lielas hostijas (20-24 cm), ko Francijā mēdz izmantot lielo svinību laikā. Abas hostijas stabili gulēja uz patēnas, tā ka nevarēja nemaz atšķirt, vai tur ir viena vai divas hostijas.

Pirmdiena, 24 Jūlijs 2017 09:26 Publicēts Sleja 1

Cilvēkam nav tiesību lemt par sava bērna dzīvību un nāvi, tomēr sabiedrība pamudina sievieti pateikt „jā” vai „nē”. Ļoti bieži tas notiek vīrieša neiesaistīšanas rezultātā, intervijā žurnālam „Sievietes. Baznīca. Pasaule” stāsta Tugdual Derville, kopienas Alliance Vitadibinātājs, kas sniedz atbalstu no aborta cietušām sievietēm.

Piektdiena, 21 Jūlijs 2017 08:21 Publicēts Sleja 3

Man ir aizdomas, ka katrs ticīgais kādreiz uzdevis sev jautājumu: kā tas ir – būt svētam. Ilgojamies pēc tā, tomēr līdzšinējie beatifikācijas procesa uzsākšanas nosacījumi (mocekļa nāve vai varonīgi tikumi) varētu radīt iespaidu, ka svētums ir kaut kas gandrīz vai nesasniedzams. 

Tomēr, runājot par svētumu, uz šīm kategorijām būtu jāskatās savādāk: nosacījumi nepieciešami, lai aprakstītu piemērus, no kuriem smelties iedvesmu. 

Šī gada sākumā tika nogalināta Helēna Kmieca (poļu misionāre, kura gāja bojā uzbrukumā Bolīvijā – red.). Dīvainā kārtā daudzi sāka runāt par viņas nāvi kā par „moceklību ticības dēļ”. Pirmkārt, nav ne jausmas, vai slepkavas motīvs bija agresija pret kristietību. Otrkārt, būtu vērts aizdomāties, vai koncentrēšanās uz nāvi ir pats svarīgākais. Šos jautājumus var turpināt. Vai svētīgais Ježijs Popeluško bijis ticības moceklis vai arī vienkārši komunistiskās sistēmas upuris? Kā lai vērtē situāciju ar bīskapu Oskaru Romero vai svēto Maksimilianu Kolbi? Tuaregu nogalinātais Šarls de Fuko arī ir moceklis, taču vai viņa nāve nebija nejauša, jo reizē aizgāja bojā arī viņa musulmaņu draugi…

Trešdiena, 19 Jūlijs 2017 09:28 Publicēts Sleja 1

/Aleksandrs Stepanovs/

2017.gada 5. jūlijā aizgāja mūžībā izcilais Dieva vīrs, kardināls Joahims Meisners (1933–2017), emeritētais Ķelnes arhibīskaps. Pagājušajā sestdienā bēru laikā zem Ķelnes doma velvēm izskanēja emeritētā pāvesta Benedikta XVI pēdējās cieņas apliecinājums savam draugam kardinālam, ko aizkustināts nolasīja viņa sekretārs monsiņjors Georgs Gensveins (uzruna oriģinālā šeit, video šeit ). Laužot sev uzlikto klusēšanas solījumu pēc atkāpšanās no pāvesta amata, Racingers atgriežas ar vēstījumu, kas, protams, pārsniedz šauru mirušā drauga piemiņas godināšanu, bet ir uzruna visai Baznīcai. Viņa domu nav grūti saprast: Baznīca atrodas lielas krīzes situācijā, Pētera “laiva ir piesmēlusies pilna, gandrīz apgāžoties”, ir nepieciešami līderi, kas ir patiesi garīgie gani, kā Meisners, kuri dzīvo un domā ticības gaismā un nepakļaujas diktatoriskajam pasaules garam.

Pirmdiena, 17 Jūlijs 2017 10:38 Publicēts Sleja 2

Viens no galvenajiem kārdinājumiem, ko sātans iesēj cilvēka sirdī attiecībā uz grēksūdzi, ir šāds: „Kāda jēga mesties uz ceļiem cita cilvēka, grēcinieka, priekšā? Ej uz mežu, Dievs taču ir visur! Izkliedz savus grēkus, pieraksti uz kartītes un sadedzini! Kaut kā jau tas viss līdz Dievam nonāks.”

Piektdiena, 14 Jūlijs 2017 21:14 Publicēts Sleja 1

2016. gada 4.augustā dzimušais zēns mirs slimnīcā savas ģimenes lokā. Tā iemesls ir nevis terapijas neiespējamībā, bet gan ārstu un tiesas ignorance. Čarlija Garda (Charlie Gard) slimība tika diagnosticēta otrajā dzīves mēnesī. Ātri uzstādīta diagnoze nedeva īpašas cerības: no šīs slimības visā pasaulē cieš vien 16 cilvēku. Lai gan situācija likās bezcerīga, Čarlija vecākiem izdevās atrast amerikāņu speciālistus, kuri apsolīja izārstēt mazuli, izmantojot eksperimentālu terapiju. Par šķērsli gan kļuva ārstēšanas izmaksas.