CNN: Īpaša atskaite atklāj simtiem sieviešu nožēlu par veiktajiem abortiem

Pirmdiena, 01 Aprīlis 2019 11:06

Amerikāņu televīzija CNN šajā gadā uzdeva savām skatītājām divus jautājumus: ''Vai Jums ir bijis aborts? Kā Jūs šobrīd jūtaties attiecībā uz to?"

CNN saņēma 539 graujošas atsauksmes. Simtiem sieviešu dalījās savos stāstos, izvēlēs, iemeslos, nožēlā un tikai paretam – apmierinātībā. CNN ziņojumā skaidri izkristalizējās viena atziņa – sievietes nožēlo, ka savā dzīvē veikušas abortus, un viņām ir svarīgi par to runāt.

Sievietes saviem stāstiem lika dziļi sāpīgus nosaukumus:

''Līdz mēs atkal satiksimies'', "Sāpes dvēseles dziļumā", "Pašārstēšanās nedziedināja manas sāpes", "Tas, ko iznīcināju, bija kas vairāk kā kabatlakatiņš", "Aborts sievietei ir mūža sods", "Es nekad netiku tam pāri", "Salauzta".

Cik vērtīgi būtu, ja citas sievietes izlasītu šos rakstus, pirms izlemt veikt abortu. Ja tikai sievietēm nebūtu jālūkojas pagātnē sāpēs, nožēlojot neatsaucamu izvēli.

Ja vien sievietes dzīvē varētu lūkoties uz priekšu, uz gaišu nākotni bez nāves ēnas; ja tās zinātu faktus, sirdssāpes, tās spētu novērst nožēlu un sevi graujošu izvēli.

Šie ir stāsti, kuros mums jādalās. Šie ir stāsti, kuri jāizkliedz no jumtiem. Šie ir stāsti, kuri pasaka patiesību. Kāda sieviete deva savam stāstam šādu nosaukumu: "Jo aborts ietekmē pilnīgi visu".

"Draugi aizved viens otru uz klīniku un nekad vairs par to nerunā. Šī "operācija" burtiski izmaina cilvēka dzīvi uz mūžu... un pēkšņi mēs kļūstam mēmi..."

Steisija Masija, Starptautiskās pēcaborta krīzes asociācijas – Abortion Recovery InterNational – vadītāja, stāsta: "Šī ir organizācija, kas apvieno sevī profesionālus pastorālos konsultantus, kuri palīdz ģimenēm tikt pāri emocionālajām, psiholoģiskajām un garīgajām pēcaborta traumām. Mēs katru dienu saņemam vairāk kā 100 individuālus un ģimeņu lūgumus palīdzēt tikt galā ar pēcaborta traumām. Piecu gadu laikā mūsu palīdzību meklējuši pāri par 250 tūkstoši abortu seku traumētu cilvēku. Viens vienkāršs, ātrs un legāls aborts cilvēka dzīves laikā var ietekmēt 40–50 cilvēku. Aborts ietekmē visus... "Manu divu bērnu nāve abortos lika man darīt kaut ko, lai palīdzētu citiem. Aborta trauma nediskriminē. Nav nozīmes, cik cilvēks pelna, kur tas dzīvo, kāda tam ādas krāsa vai kuram dzimumam tas pieder."

Atkal un atkal CNN atskaitēs sievietes pauda sāpes, kuras spēj saprast tikai mātes. Dažas sievietes dalījās šausminošos stāstos par piespiedu kārtā veiktiem abortiem, citas stāstīja par savu piedošanas ceļojumu. Daudzas sievietes pauda dziļu, nepārejošu nožēlu.

Trisija raksta: "Abortu pārdod kā sieviešu tiesības uz brīvību – brīvību pārtraukt nevēlamu grūtniecību. Aborts tiek piedāvāts kā ātra procedūra, kura, reiz beigusies, vairs nekad nebūs jāpiemin. Es izvēlējos veikt abortu 18 gadu vecumā. Tagad, 37 gadu vecumā, es vēl joprojām neesmu to aizmirsusi. Mums tiek teikts, ka sievietei ir tiesības kontrolēt savu ķermeni, ja abortu var nosaukt par kontroli. Reiz izvēlēts, aborts rada nopietnas fiziskas, emocionālas un psiholoģiskas sekas, kuras cilvēks nespēj kontrolēt. Aborts dara to, kam tas ir radīts – tas nogalina un sagrauj. Tas pārtrauc jebkādus dzīvības procesus. Neviena sieviete nav tikusi atbrīvota caur abortu. 

 

 Aborts nedarbojas sievietes labā, tas sievieti grauj." 

 Nav apgalvojuma, kas būtu patiesāks.

 

 

Avots: Kristi Burton Brown, liveaction.org

Tulkoja Daiga Elizabete Kaša

Foto:  Natálie Šteyerová from Pixabay

Jaunākie raksti