Cīņa par dzīvību Īrijā

Trešdiena, 21 Februāris 2018 09:51

Īrija jau sen mani iedvesmo. Laika apstākļi tur mainās kā… labi, būšu politkorekts, neteikšu, kā kas. Dabas skati liek elpai aizrauties. Turklāt - simpātiski ļaudis un foršs alus. Dzīvo un priecājies.

Tomēr raksts ir par ko citu. Tas ir daudz svarīgāk. Tieši šajā valstī, par ko reti ziņo vietējie laikraksti un portāli, pašlaik norisinās politiskā cīņa par dzīvību Eiropā. Valdošā labējā partija (kā gan citādi) piekritusi jau maijā sarīkot referendumu par konstitūcijas grozījumu atcelšanu. Saskaņā ar spēkā esošo 8. grozījumu Īrijā nav atļauts aborts. 

Vēl pirms dažiem gadiem visi partijas pārstāvji, kas tagad ir pie varas, apgalvoja, ka nekas nemainīsies, jo viņi savos pro-life uzskatos ir stingri kā īru klintis. Bet… laiks un Džordža Sorosa nauda (kurš nekad nav slēpis, cik ļoti viņš atbalsta civilizācijas izmaiņas Zaļajā salā, t.sk. finansiāli) lika politiķiem mainīt viedokli. 

Tā premjers Leo Varadkar, kurš dzīvo homoseksuālās attiecībās un nāk no hinduistu ģimenes, un kurš četrus gadus atpakaļ sludināja, ka kategoriski neatbalstot abortus, tagad ne tikai atbalsta referendumu, bet apgalvo, ka ir reizē gan pro-life, gan abortu piekritējs. „Šķiet, cilvēki, kuri uzstājas par abortiem, noteiktos gadījumos ir par dzīvību. Katra persona, kuru pazīstu, un kura ir pro-choice, saka, ka atbalsta zināmus ierobežojumus. Es joprojām ticu dzīvībai, bet uzskatu, ka pastāv apstākļi, kas liek neturpināt grūtniecību,” viņš sacīja. Atzīstot, ka arī premjera partijā ir politiķi, kuri skaidri atmet abortus, diemžēl nospiedošs vairākums sekojis šim ceļam. 

Ir arī cerīgas zīmes. Piemēram, četras nozīmīgākās Īrijas Baznīcas un kristiešu kopienas vienotā balsī uzstājas pret neierobežotu pieeju abortam pirmajā grūtniecības trimestrī. Divi galvenie Īrijas Anglikāņu baznīcas hierarhi, primass Richard Clarke un Dublinas arhibīskaps Michael Jackson, uzsver, ka neakceptē parlamentārās komisijas piedāvājumu. Katoļu Baznīca viennozīmīgi pretojas nedzimušo nogalināšanai kā tādai. Īrijas Prezbiteriāņu baznīca paudusi dziļu satraukumu sakarā ar nodomu ieviest neierobežotas tiesības uz abortu līdz 12. grūtniecības nedēļai, kā arī vēlāk (bez medicīniskām indikācijām). Pret abortu pēc pieprasījuma uzstājas arī Metodistu baznīca.

Arī ielās aizvien vairāk manāmas dzīvības aizstāvju aktivitātes. Lieli reklāmas plakāti spēcīgi sludina, ka jāglābj abas dzīvības, ka katra dzīvība ir svarīga, kā arī publisko nepatīkamus faktus par abortu statistiku Lielbritānijā, tur notiekošo masveidīgo bērnu ar Dauna sindromu likvidāciju, un tml. Daudzi mani poļu izcelsmes draugi Īrijā piedalās šajā izšķirošajā civilizāciju cīņā. Tomēr šķiet, mums būtu jāiesaistās vēl aktīvāk. Skaidrs, ka runa nav par izbraucieniem uz Īriju, bet par to, ko ticīgi cilvēki aicināti darīt šajā situācijā. 

Zaļajā salā pašlaik norisinās viena no nozīmīgākajām cīņām tās vēsturē. Par astoto grozījumu, kas sargās mātes un bērna dzīvību vai arī ļaus bērnus nogalināt. Referendums paredzēts jau maijā. Zaļajai salai nepieciešama mūsu lūgšana, rožukronis, gavēnis, cīņa. Iespējams,tagad šī ir svarīgākā cīņa visā Eiropā. Būtu vērts to paturēt prātā, pārāk neaizraujoties ar notikumiem uz vietējas politiskas skatuves. 

 

 

Avots: Irlandzka walka o życie, rp.pl

Foto: malydziennik.pl

Tulkoja Marks Jermaks

Jaunākie raksti