Kas mani kaitina priesterībā

Otrdiena, 26 Septembris 2017 09:35

Priesteris Jans Van Heusens katru nedēļu internetā publicē pārdomas par Evaņģēliju. Pēc tēva Jana teiktā, viņam patīk būt priesterim, tomēr ir kāda lieta, kas viņam pamatīgi krīt uz nerviem. Vienā no neseniem ierakstiem garīdznieks paskaidro, par ko ir runa.

Kāpēc tā? Kāpēc cilvēki meklē garīgu padomu pie bārmeņiem, skolotājiem vai draugiem un tikai tad dodas pie personas, kas speciāli studējusi teoloģiju un pastorālo aprūpi?

„Tas var izklausīties dīvaini, tomēr priesterībā mani visvairāk kaitina tas, ka cilvēki vairs neuzdod man sarežģītus un dziļus jautājumus, kas saistīti ar teoloģiju un ticību. Viņi mani vairs neizaicina sakarā ar Baznīcas mācību.

Pirms iestāties seminārā, strādāju vairākās darba vietās, t. sk. kafejnīcā un skolā. Tiekoties ar dažādiem cilvēkiem, apzinājos, ka man ir visai daudzveidīgs draugu pulks. Īpaši to pamanīju kafejnīcā, kur cilvēki uzdeva man jautājumus par ticību, izaicināja mani saistībā ar to, kam es ticu.

Tas viss izbeidzās, kad iestājos seminārā. Tolaik man bija vairāk atbilžu, sāku iepazīt jaunas lietas, tomēr cilvēki pārstāja uzdot man jautājumus. Un šī ir tā lieta, ko visvairāk ienīstu būšanā par priesteri.

Man patīk izaicinoši jautājumi. Kaut gan, pasakot to tagad, ceru nedabūt miljons jautājumu. Es mīlu cilvēkus internetā, tomēr tas atšķiras no tiešas sarunas, kad pastāv iespēja padziļināt cita cilvēka uzdoto jautājumu. Komentāri un forumi nav slikti, brīžiem tie pat var būt smieklīgi, tomēr es runāju par ko citu. Runa ir par satikšanos aci pret aci, par ilgāku sarunu pie alus kausa vai tējas.

Pirms iestāties seminārā man patika šādas sarunas, bet tagad to paliek aizvien mazāk. Vēlējos ar jums par to padalīties. Interesanti, vai jums arī tā ir, kaut gan pieņemu, ka daudzi no jums nav priesteri.

Un vēl viena lieta. Atcerieties, ka jūs esat pirmajā līnijā. Tieši tā, laji ir pirmajā līnijā. Cilvēki noteikti uzdos jautājumus jums, pirms pajautās priesterim. Priesteri viņiem var šķist nedaudz biedējoši. Cilvēki bieži uztraucas par to, lai neizskatītos stulbi priestera acīs, lai viņš neiedomājas kaut ko sliktu. Jūs esat pirmajā līnijā.

Ja kāds no jums pieder pie manas draudzes vai nejauši satiek mani uz ielas, lūdzu, nekautrējies un uzdodiet man kādu sarežģītu jautājumu. Man tas patīk.”

 

Avots: https://youtu.be/D8XFpOeWM0Y

Foto: youtube

Tulkoja Marks Jermaks

Jaunākie raksti