Braiens Hed-Velčs no ‘Korn’: esmu pagaršojis abas pretējās garīgās realitātes puses

Otrdiena, 08 Marts 2016 08:51

Ik pa laikam dzirdam iespaidīgus stāstus par sabiedrībā populāru cilvēku atgriešanos pie ticības, un katrs no tiem skar sirdi īpašā veidā. Šis ir stāsts par alternatīvo subkultūru – ne vienmēr vairuma sabiedrības saprastu vai atbalstītu, bet kuras pārstāvji drosmīgi atļaujas meklēt savu neparasto identitāti, un, kā zināms, tie, kas meklē – atrod. Uzdrošināšos apgalvot, ka arī Kristus bija alternatīvs – sava laika reliģisko līderu neatzīts un nesaprasts līdz pat naidam. Pārgalvīgs – pārkāpjot sabiedrībā noteiktās normas un stereotipus. Mēģināsim palūkoties uz šo Dieva alternatīvo pusi, ticot, ka Viņš darbojas daudz radošāk un neparastāk, kā cilvēks var iedomāties.

Jebkurš alternatīvās mūzikas fans pazīs deviņdesmitajos gados dibināto amerikāņu izcelsmes ņūmetāla grupu ‘Korn’. Ļoti iespējams, ka šie paši fani zinās arī faktu, ka viens no grupas galvenajiem ģitāristiem Braiens Hed-Velčs (Brian Head Welch) uz vairākiem gadiem pārtrauca savu darbību šajā grupā. Kādēļ tika pieņemts šāds lēmums, un kas ar mūziķi notika šajā laikā? Kādā mūzikas pasākumā sastopot grupu kristiešu, Viņš piedzīvoja Dieva mīlestības izliešanos - tas bija kā balzams viņa asiņojošajai sirdij. Braiens atzīst, ka toreiz iepazītie kristieši viņam patikuši kā cilvēki. Mūziķim simpatizēja viņu dzīvesveids. Tā kā viņš juta, ka paša dzīvē ir vajadzīgas radikālas pārmaiņas, mūziķis nolēma mēģināt iet šo neprātīgo ceļu – kļūt par kristieti.

Pat slavas zenītā atrodoties, Braiens nespēja gūt piepildījumu – kopā ar savu dzīvesbiedri viņš slīga smagā narkotiku atkarībā, bieži mocījās ar pašnāvības domām. Pat tiekot uzskatīts par vienu no labākajiem ģitāristiem pasaulē, Braiens iekšēji allaž esot juties nepārliecināts par sevi kā par personu. Turklāt, viņš juta, ka ar savu dzīvesveidu rādīja nepiedodamu piemēru savai mazajai meitai. Braiens nolēma kļūt par vientuļo tēvu, viņš pieņēma lēmumu atstāt grupu ‘Korn’, lai veltītu nedalītu uzmanību meitas audzināšanai. Šajā laikā viņš izveidoja savu solo projektu un nesa personīgo liecību kā karogu, kā apliecinājumu Visuaugstā Dieva varenībai un Kristus cerības vēstij. Kopā vēl ar kādiem domubiedriem Braiens nodibināja kristīgo organizāciju ‘The Whosoevers’ (no angļu val.: ‘ikkatri’) un daudz liecināja jauniešiem.

Savās dziesmās Braiens pasludina Kristus asiņu autoritāti, uzsver dzīvības vērtību, kā arī atzīst, ka vēlas būt par labu tēvu. Mūziķis arī sarakstījis grāmatu ‘Save Me from Myself’ (no angļu val.: ‘Paglāb mani no manis paša’), kurā dalās ar savu dzīves pieredzi un liecību.

Pirms dažiem gadiem Braiens izlēma atkal pievienoties grupai ‘Korn’. Šis lēmums tika plaši kritizēts sociālajos tīklos; uz kristiešu neizpratni viņš atbild sakot, ka Dievs vēlas nest savu gaismu it visur. Braiens arī atklāj, ka grupa laika gaitā esot ļoti mainījusies – tās dalībnieki esot pārvarējuši savas atkarības un tagad esot kopā, jo tiem patīk radīt mūziku.

Jāpiebilst, ka arī grupas basģitārists Fīldijs (Fieldy) sava ticīgā tēva ietekmē piedzīvoja dzīvo Kristu – viņa tēva pēdējā vēlēšanās pirms nāves esot bijusi tāda, lai viņa dēls palūgtos un ieaicinātu Kungu Jēzu Kristu savā dzīvē. Fīldijs to izdarīja un mainījās no visnejaukākās personas uz ģimenes tēvu un stabilu personību. Braiens un Fīldijs atklāj, ka ir viens otram par lielu stiprinājumu. Internetā arī skatāms video, kurā abi šie mūziķi kopā ar sludinātāju Todu Vaitu pirms koncerta lūdz par ‘Korn’ faniem.

2014.\ gadā Braiens un Fīldijs filmējās Darena Vilsona (Darren Wilson) dokumentālajā filmā ‘Holy Ghost’ (no angļu val.: ‘Svētais Gars’). Tur kopā ar citām pie ticības nākušām populārām personībām mūziķi dalās savā liecībā par dzīvo Kristu. Šis režisors, kurš uzņēmis arī tādas kristīga vēstījuma kinolentes kā ‘Finger of God’, ‘Furious Love’ un ‘Father of Lights’ (no angļu val.: ‘Dieva Pirksts’, ‘Mežonīgā mīlestība’, ‘Gaismas Tēvs’), vēlējās radīt filmu, kura patiesi būtu Svētā Gara iedvesmota un kura dotu liecību par Svētā Gara piepildītiem cilvēkiem. Braiens un Fīldijs apliecina, ka viņi vēlas sekot Svētajam Garam un nest gaismu tumsībā.

Mēs zinām, ka viss ir no Dieva žēlastības un cilvēka izvēles – gan cilvēka atgriešanās, gan viņa palikšana kopā ar Kungu līdz galam. Braiena Hed-Velča stāsts mani iedvesmo ar šo radikālo pārtapšanu – no depresijas un atkarību mocīta nelaimīgā uz dedzīgu Kristus liecinieku. Kā Braiens pats saka – viņš ir pagaršojis abas pretējās garīgās realitātes puses, un viņš zina, cik ļoti dārga un atšķirīga no pasaules ir Kristus realitāte. Mēģināsim to aptvert savās dzīvēs arī mēs paši.

Daiga Kaša

Foto: ashley.adcox, flickr.com

Jaunākie raksti