Triestes ostas dokeri solidaritātes vārdā streiko pret «green pass». Papildināts: streiks online

Svētdiena, 17 Oktobris 2021 20:43

Jaunumi no Itālijas: no 15.oktobra jūs varat iekļūt darba vietā tikai ar zaļo caurlaidi, ko stingri apstrīd daudzi pilsoņi un asociācijas.

Vērsisim skatienu uz Triesti, kur ostas darbinieki ar savu streiku apgrūtina valdību un līdztekus pauž retu solidaritātes garu ar visu kategoriju darbiniekiem. Piemērs un iedvesma arī mums Latvijā.

Triestes dokeru un iedzīvotāju streiks turpinās. To ir iespējams vērot online. 

 

https://www.aldomariavalli.it/2021/10/18/notizie-da-trieste/ : aizkustināts vīrietis saka: "Par maniem trīs bērniem, Sabrina, Antonio, Sofia, par jūsu brīvību, cīnaties tāpat kā es... līdz galam!"

 

Youtube tiešsaite: https://www.youtube.com/watch?v=fVbl063OZuI

 

 

 

 

******

"Mēs stingri uzsveram, ka nepārtrauksim streiku, kamēr netiks atcelts zaļās caurlaides pienākums ne tikai ostas darbiniekiem, bet arī visu kategorij darbiniekiem" šis 12. oktobra Triestes ostas dokeru koordinācijas (CLPT) paziņojums ir viens no nedaudzajiem konkrētajiem solidaritātes žestiem, kas novērots šajos pieaugošā neprāta mēnešos, kuros valdība - ko atbalsta lielā prese un stipras varas - uzsāka karu pret pilsoņiem un tiem darba ņēmējiem, kuri neplāno vakcinēties vai - ja ir vakcinēti - atsakās pieņemt zaļās caurlaides šantāžu.

Tas attiecas arī uz Triestes ostas dokeriem, kuri lielākoties ir vakcinēti, taču noraida «green pass» kategorisko prasību. Šai prasībai nav nekāda sanitāra pamata - to vairs neredz tikai aklie.

 

Mēs nezinām, kā tas beigsies šodien Triestē, dienā, kad zaļā caurlaide kļūst obligāta visām darba vietām; mēs nezinām, vai ostas darbinieki spēs saglabāt ostas blokādes draudus, pretojoties ļoti spēcīgam spiedienam, kas nāk no visām pusēm: prefekts atzinis streiku par nelikumīgu, konfederālās arodbiedrības distancējas, režīma mediji attēlo viņus kā saujiņu fanātisku šantāžistu, kuri esot mazākumā pašas ostas darbinieku vidū.

 

Faktiski, ar savu cīņu – kurai nav tikai personiska vai nozares rakstura, bet kura aptver visas darba kategorijas – Triestes osta varētu kļūt par to smilšu graudiņu, kas bloķē valdības iedarbinātās elles mehānisma pārnesumu. Ostas darbinieki sacīja, ka protestu atcels tikai tad, ja valdība pārcels obligāto zaļo caurlaidi uz oktobra beigām, lai vismaz dotu iespēju sākt sarunas. Pagaidām valdība turpina doties uzņemtajā virzienā, un ir norūpējusies tikai par policijas un militāro spēku izvietošanu, lai apspiestu jebkāda protesta izpausmes.

 

Bet neatkarīgi no Triestes cīnas iznākuma (Trieste ir pirmā Itālijas kravu pārvadājumu osta), obligātās zaļās caurlaides ieviešana darbavietās sola ievest valsti haosā, ņemot vērā to, ka nevakcinēto darbinieku skaits ir vismaz 3 miljoni, un, būdami nevakcinēti, viņi ir spiesti trīs reizes nedēļā uzrādīt testu, ja vien nevēlas uzņemties algas vai darba zaudēšanas risku.

 

Trieste nav vienīgais krīzes punkts: apdraudētas ir arī Dženovas un Džoja Tauro ostas ar no tā izrietošām sekām kravu pārvadājumu jomā. Jāpiebilst, ka kravu pārvadājumi ir nozare, kura sākot ar šodienu varētu nonākt visgrūtākajās situācijās. Saskaņā ar autotransporta direkciju Trasportiunito teikto, zaudējumi uzņēmumiem tiek lēsti 70 miljonu eiro dienā galvenokārt to autovadītāju dēļ, kuri neesošas zaļās caurlaides dēļ atteiksies no darba. Tiek lēsts, ka pietrūks 80 tūkstoši autovadītāju, kas sadalīti pa 98 tūkstošiem uzņēmumu, kā rezultātā preces aizkavēsies vai vispār netiks piegādātas. Ja situācija netiks atrisināta, jau tuvākajās dienās mums var būt grūti atrast produktus lielveikalu plauktos.

 

Valdības aprindās valda uztraukums, ka sākot ar šodienu visā Itālijā varētu notikt uzņēmumu darba blokādes: to apliecina apkārtraksts, kas nosūtīts prefektiem un policijas priekšniekiem. Viena sabiedrības daļa beidzot ir pamodusies vardarbības un stūrgalvības priekšā, ar kuru valdība grib piespiest tos, kas vēl nav vakcinējušies.

 

No sanitārā redzes viedokļa šis spiediens ir neizprotams un fanātisks, jo šobrīd vairāk nekā 80% iedzīvotāju, kas vecāki par 12 gadiem, jau ir vakcinēti, turklāt Itālija neatrodas ārkārtas kovid situācijā: vakar (11.09) kopā bija 79 368 pozitīvo (0,13% iedzīvotāju) – (es atkārtoju: pozitīvo, nevis slimo), bet hospitalizēto - 2479 (0,004% no visiem iedzīvotājiem), no tiem 359 intensīvās terapijas pacienti, kuru skaitam ir tendence samazināties. Smieklīgi skaitļi, ņemot vērā simtiem tūkstošu katru dienu patērēto testu (ražotāju, aptieku un veselības aprūpes darbinieku šī brīža bizness), kas ārkārtas stāvokļa turpināšanu padara absurdu.

 

Tādējādi mēs saskaramies ar politisku lēmumu, kurš citos apstākļos tik daudz augsti novērtē Konstitūciju, ir ieviesis diskrimināciju starp pilsoņiem, kā arī veicinājis naida kurināšanu iedzīvotāju starpā caur nepārtrauktu diskrimināciju un draudiem pret tiem, kuri nicīgi un kļūdaini tiek saukti par “antivakseriem”.

 

Ir arī labi atcerēties, ka no to kungu puses, kuri atkārto "Eiropa no mums to pieprasa" – ir patvalīgi pārkāpta ES Regula 953/2021, kas skaidri nosaka: ”Nedrīkst pieļaut, ka tiek tieši vai netieši diskriminētas personas, kuras nav vakcinētas, piemēram, medicīnisku iemeslu dēļ, tāpēc, ka persona neietilpst mērķgrupā, kurai Covid-19 vakcinēšana tobrīd tiek veikta vai ir atļauta, piemēram, bērniem, vai tāpēc, ka personai vēl nav bijusi izdevība vakcinēties vai tā izvēlējusies nevakcinēties.”

 

Turklāt, ieviešot zaļās caurlaides prasību, tiks saasināts ekonomiskais kaitējums privātpersonām un uzņēmumiem, kas nonāks grūtībās nepamatotu prasību dēļ.

 

Nav nekādas garantijas, ka valdība ierobežos savu ikdienas sanitāro rutīnu. Par to liecina fakts, kā tā nepārtraukti turpina celt latiņu, kas norāda uz sasniedzamo mērķi: janvārī sākām ar vēlmi novakcinēt 65%, lai sasniegtu tā saucāmo ganāmpulka imunitāti; šodien, kad mērķis ir pieaudzis līdz 80%, premjers Dragi mums saka, ka iespējams, mēs pārvērtēsim situāciju, kad 90% iedzīvotāju būs vakcinēti. Un, protams, sagaidāms, ka, tiklīdz būs sasniegti 90% vakcinēto, latiņa atkal tiks pacelta augstāk, ieviešot trešo devu.

 

Tagad ir jānospiež bremze. Triestes osta ir parādījusi ceļu.

 

 

Avots: Riccardo Cascioli, Green Pass, è il giorno del caos da Trieste in giù, lanuovabq.it

 

Foto: interneta resursi

 

 

*****

 

Vai esat civitas.lv lasītājs?

Vai domājat, ka tas ir noderīgs un dara labu darbu brīvās informācijas un diskusijas apritē?

Civitas.lv publikācijas nefinansē neviena organizācija un tas arī nepārdod maskas, lai gūtu peļņu. Vienīgais, kas to uztur, ir privātie ziedojumi. Ja vēlaties to atbalstīt, variet ziedot, izmantojot šo kontu: LV86HABA0551026342796

Iespējamaiis maksājuma mērķis: ziedojums civitas.lv

Saņēmējs: Aleksandrs Stepanovs

 

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 18 Oktobris 2021 14:56