Skandālu pārņemta, atkāpjas Lēdija Vakcīna

Ceturtdiena, 07 Oktobris 2021 22:47

Jaundienvidvelsas (Austrālija) premjerministre Gladisa Beredžeklina (Gladys Berejiklian) ir atstājusi valsts vadību pēc tam, kad pretkorupcijas institūcija ICAC par "sabiedrības uzticības pārkāpšanu" sākusi izmeklēšanu par korupciju. Viņš bija teikusi, ka vēlas padarīt nevakcinēto dzīvi par ārkārtīgi grūtu. Un daļēji tas bija izdevies. Kamēr…

 

*****

Kādreiz Austrālija bija pazīstama kā ķenguru zeme, šodien kā vakcīnu zeme, spriežot pēc režīmam raksturīgas nežēlības, ar kādu varas iestādes uzspieda iedzīvotājiem ierobežojumus pret Covid. Metodes, kas dažkārt tomēr atduras pret tiem, kas tās izvērš. Nav nejaušība, ka Gladisa Beredžeklina, Jaunās Dienvidvelsas federālās zemes premjerministre kopš 2017. gada janvāra, atkāpās no amata stundu pēc tam, kad uzzināja par izmeklēšanu, ko pret viņu uzsāka valsts pretkorupcijas struktūra ICAC. Austrālijas plašsaziņas līdzekļi atklāti runāja par "bumbu" arī tāpēc, ka, neskatoties uz visu, šķiet, ka viņas vārds joprojām bauda zināmu popularitāti nacionālajā politiskajā un mediju zvaigžņu sistēmā.

 

Bet iedzīvotāji vairākkārt un skaļi ir pauduši savu pārliecināto protestu (šeit tāpat kā pārējā Austrālijā) pret noteiktajiem ierobežojumiem, pulcējot un veidojot gigantiskus cilvēku tūkstošu, ģimeņu, darba kategoriju, asociāciju piederīgo gājienus. Netrūka sadursmju ar bruņoto spēku vienības aģentiem, kuri pat ķērās pie gumijas lodēm un piparu aerosola, lai izklīdinātu mierīgo iedzīvotāju gājienu. Pēdējās nedēļās Sidnejā tas notika vairākkārt, pirms tam arī Viktorijā, bet arī Melburnā pēc piespiedu vakcinācijas ieviešanas celtniekiem. Daudzi tika ievainoti, simtiem arestēti un tikpat daudzi sodīti ar ļoti lieliem naudas sodiem. Jo īpaši Jaundienvidvelsā, Gladisas Beredžeklinas pārvaldītajā štatā, notika daudzi lockdown gadījumi, bet arī neatļauti gājieni, un simtiem tika apsūdzēti par sabiedrības veselības noteikumu pārkāpšanu un pretestību izrādīšanu arestiem ar attiecīgiem naudas sodiem.

 

Apsūdzība pret tagadējo premjerministri Beredžeklinu tiek izvirzīta par "sabiedrības uzticības pārkāpšanu". Pēc dažu domām, būdama finanšu ministre, viņa piešķīrusi subsīdijas vietējām varas iestādēm deputāta Darila Magīra (Daryl Maguire) vēlēšanu ietekmes jomā, ar kuru viņai tobrīd bijušas slepenas attiecības. Pēc citu domām politiķis, kurš savukārt atkāpās no amata, esot pieņēmis kukuļus no dažiem neprecizētiem uzņēmējiem, un, pēc opozīcijas līderes Džodi Makkejas (Jodi McKay) domām, premjerministre nevarēja to nezināt. Bet ir arī tādi, kuri tāpat kā Francijas aģentūra Médias-Presse-Info paceļ latiņu un rada aizdomas, ka jā - viņas nepatikšanas attiecas gan uz korupcijas gadījumu, bet tas ir saistīts ar "farmācijas lobijiem", lai "bagātinātu" BigPharma un sevi pašu”, saglabājot reģionu stingrā izolācijā ar pārvietošanās atļauju tikai vakcinēto caurlaidēm un liegto brīvību tiem, kuri nav vakcinēt. Tas ilgtu no 14. augusta līdz, iespējams, 1. decembrim, ja viņa nebūtu atteikusies no amata.

 

Médias-Presse-Info raksta: "Austrālijā ārprātīgie pretkorovada pasākumi ir pārveidojuši šo valsti, kas pazīstama ar savu liberālismu, par komunistu ideologu cienīgu higiēnisku tirāniju." Franču ziņu aģentūra piebilst: "Beredžeklinas kundze, kura ir nikna pret ikvienu, kurš neievēro spēkā esošos pret-kovid vakcīnas likumus, un ir apņēmusies padarīt nevakcinēto dzīvi neiespējamu, tiek lēsts, ka par to ir samaksājuši ar viņas partiju saistītie lobiji - Pfizer un AstraZeneca -, lai saglabātu Jaundienvidvelsas štatu stingrā izolācijā.

 

Jaundienvidvelsā, kas ir visapdzīvotākā federālā valsts Austrālijā, policijai līdz šim ir bijušas pilnvaras iejaukties ar spēku, kas tiek uzskatīts par pārmērīgu un bieži vien nesamērīgu pat pret miermīlīgiem iedzīvotājiem, kā to parāda daži tiešsaistes video, lai pārliecinātos, ka viņi ievēro stingrus ierobežojošos noteikumus. To skaidri un publiski nosodīja Apvienotās Austrālijas partijas prezidents Klīvs Palmers (Clive Palmer). Beredžeklinadraudēja piespiest visus nevakcinētos cilvēkus sociālā izolācijā arī pēc ierobežojumu beigām, jebkurā gadījumā aizliedzot viņiem apmeklēt veikalus, restorānus un izklaides vietas: "Nevakcinēto dzīve būs ļoti grūta uz neierobežotu laiku," viņa sacīja ziņu pārraidē Seven News. "Daudzi uzņēmumi jau ir teikuši, ka nepieņems nevienu, kurš nav vakcinēts".

 

To, ka situācija valstī ir smaga, parāda Austrālijas Cilvēktiesību uzraudzības komisijas iejaukšanās, kas mudināja pieņemt "saprātīgus, nepieciešamus un samērīgus" pasākumus, kas "varētu ņemt vērā diskriminācijas potenciālu". Tie ir vārdi, kuros par nožēlu neieklausās, ja tā ir patiesība, – un kas ir patiesība -, ka pat sporta jomā tagad ir izveidoti jauni apstākļi. Viktorijas štata valdība, kuras robežās atrodas Melburna, šķiet, gatava uzņemt tikai vakcinētos spēlētājus uz nākamo Austrālijas atklāto čempionātu. Ja tā notiks, tad Novaks Džokovičs, iespējams, nepiedalīsies spēlē, lai gan Austrālijas Tenisa federācija mēģināja novērst šo jauno kategorisko pieprasījumu.

 

Katrā ziņā Gladys Berejiklian pēc atkāpšanās no premjerministra amata ir paziņojusi, ka viņa arī pametīs Parlamentu, lai gan lielie manevri jau ir sākušies, lai mēģinātu to kaut kādā veidā "utilizēt no jauna".

 

Viņas pēcteča vārds noteikti ir interesants. Tas ir vārds, kas varētu novest valsti pie izšķirošas kursa maiņas. Tas ir Dominiks Perrotē (Dominic Perrottet) un viņš ir 46. Jaundienvidvelsas premjers. 39 gadus vecais katolis ir pazīstams ar savu nostāju, kas atbalsta dzīvību un ir pret lockdown ieviešanu. Viņš vienmēr ir smagi strādājis, lai mazinātu Covid ierobežojumus, izmantotu valsts līdzekļus, lai atbalstītu uzņēmumus un saglabātu atvērtas iekšējās un ārējās robežas. Viņš jau nav slēpis savu nodomu izbeigt līdz šim noteiktos drakoniskos ierobežojumus "ārkārtas veselības stāvokļa" vārdā, kas varētu nozīmēt, ka nu jau pietiek ar beztermiņa ierobežojumiem, pietiek ar uzspiestiem noteikumiem uzņēmumiem un reliģiska kulta vietām, pietiek ar obligāto vakcināciju.

 

Jaunais premjerministrs vienmēr ir iestājies pret LGBT "kāzām" un no tām izrietošo "pret-valodu", kas sastāv no neitrāliem vietniekvārdiem. Pirms diviem gadiem viņš stingri iebilda pret abortus atbalstošiem tiesību aktiem un ekonomikā pret sociālistiskā rakstura labklājības izplatību, dodot priekšroku brīvajam tirgum. Turklāt viņš vienmēr ir atbalstījis ģimeni un tās vērtības kā sabiedrības pamatu. Tiekoties ar žurnālistiem jaunajā institucionālajā statusā, uz tiešo jautājumu par viņa ticību, viņš atbildēja tikpat tiešā veidā: "Mani reliģiskie uzskati un kristīgā ticība ir kaut kas tāds, par ko es esmu neticami lepns, tāpat kā daudzi cilvēki visā mūsu valstī."

Viņa iecelšana amatā acīmredzami ir izraisījusi progresīvā spārna sašutumu, kas Perrotē redz nopietnas briesmas kreisās politikas attīstībai. Un tas vien jau izsaka, ka viņa iecelšana gluži pretēji ir lieliska zīme …

 

Avots: Andrea Morandini, Si dimette Lady Vaccino, travolta dagli scandali, lanuovabq.it

 

 

*****

 

Vai esat civitas.lv lasītājs?

Vai domājat, ka tas ir noderīgs un dara labu darbu brīvās informācijas un diskusijas apritē?

Civitas.lv publikācijas nefinansē neviena organizācija un tas arī nepārdod maskas, lai gūtu peļņu. Vienīgais, kas to uztur, ir privātie ziedojumi. Ja vēlaties to atbalstīt, variet ziedot, izmantojot šo kontu: LV86HABA0551026342796

Iespējamaiis maksājuma mērķis: ziedojums civitas.lv

Saņēmējs: Aleksandrs Stepanovs

Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 08 Oktobris 2021 08:38