Kādā veidā Covid-19 vakcīnas ir saistītas ar abortu?

Trešdiena, 11 Augusts 2021 19:53

Man šķiet svarīgi un interesanti piedāvāt civitas.lv lasītājiem labi dokumentētu vācu medicīnas doktores Evas Marijas Hobigeras (Eva Maria Hobiger) rakstu par aktuālo tēmu, ko izvairās un ignorē iztirzāt pat Baznīcas laikraksti.

Šo tulkojumu veltu gan Latvijas katoļu bīskapiem, priesteriem, īpaši tiem, kas ar fanātisku pārliecību aģitē tādu vakcīnu injicēšanu, ko ir aptraipījušas abortētu bērnu asinis, gan arī Franciskam un Ticības mācības kongregācijas vadībai. Zinot patiesību par abortēto bērnu izmantošanu vakcīnu ražošanā, var tikai raudāt par šo prelātu un teologu sirds aptumšotību. Līdzīgi sv. Stefana, pirmā mocekļa gadījumā, viņi “aizbāza savas ausis”, lai nedzirdētu patiesību.

Cik daudz cilvēku aizdomātos par aborta aptrapīto vakcīnu lietošanas moralitāti, ja Baznīcas morālās autoritātes nebūtu kategoriski apgalvojušas, ka tas ir absolūti morāli pieņemami. Tādējādi ļoti daudzi cilvēku tiek burtiski pagrūsti akceptēt ne tikai iespējamo un bieži reālo kaitējumu veselībai, principā parakstot “balto lapu” par nevienam nezināmiem ilgtermiņa veselības traucējumiem, ne tikai tiešo (nevis attālināto) fizisko saikni ar abortēto bērnu šūnām (AstraZeneca un Johnson &Johnson vakcīnu ražošanā tiek izmantotas abortēto bērnu DNS, kā to apliecina Hobiger), bet arī metafizisko saikni ar idejas arhitektu, ar ražotāja nodomu. Vai ir izpētīts, kāda ietekme un garīgs kaitējums rodas no apzinātas izvēles pieņemt labumu, kas ir cieši saistīts ar abortētā bērna bioloģiskā materiāla izmantošanu?

Jau 2005.gada Pontifikālā dzīvības akadēmija (vēl pirms reorganizācijas Franciska laikā) par to zināja un bija izpētijusi plānotā abortā nogalināto bērnu bioloģiskā materiāla izmantošanu medicīnā, reaģējot uz Debras L. Vinedžas, Children of God for Life dibinātājas, trauksmi. Atbilde uz ASV pro-life līderes jautājumu un pierādījumiem bija “Morālās pārdomas par vakcīnām, kas ir izgatavotas no abortētā cilvēciskā augļa šūnām” (šeit), aicinot katoļus, ārstus, ģimenes tēvus reaģēt un pacelt savas balsis pret ilegālo industriju, ko bez “sirdsapziņas pārmetumiem izvērš farmaceitu kompānijas”. Turklāt toreizējā Dzīvības akadēmija aicināja ticīgos izmantot “sirdsapņas iebildumu” pret šādu nemorālo vakcīnu izmantošanu, izdarot spiedienu uz farmaceitu kompānjām ētisko vakcīnu ražošanā. To absolūti ignorē oficiālā Baznīca šodien, nereti rīkojoties pilnīgi pretēji kā framaceitu koncernu pārdošanas aģents.

2020.gada dokumentā “Nota par dažu covid-19 vakcīnu lietošanas morāliskumu” Ticības mācības kongregācija, pamatojoties uz Pontifikālās dzīvības akadēmijas principiem, izvirzīja divus nosacījumus, kas zināmos apstākļos atļautu tādu vakcīnu lietošanu, taču pieci Romas katoļu bīskapi, starp kuriem ir arī mūsu kardināls Pujats, šos principus sauc par "abstraktiem" un noraida (šeit un šeit). 

Atbildība ir atkarīga no ļaunuma apzināšanās pakāpes. Protams, daudzi uzticas valsts iestāžu vai Baznīcas autoritātēm (atsevišķiem indivīdiem), paši nemeklējot un nepētot dziļāk šo jautājumu.Daudzi, protams, to pieņem brīvprātīgi, kā tam ir jābūt, katram izsverot riskus un ieguvumus. Tomēr daudzi pieņem kovid poti zem valsts institūciju vai darbadevēju atklātas vai slēptas šantāžas/spiediena, neiedziļinoties morālajos jautājumos. Tomēr tai pašā laikā daudzi cilvēki gluži pretēji, tieši protestējot pret spiedienu un propagandu, skaidri pasaka: “Es nevakcinēšos!”. Arī šajā gadījumā cilvēku nepārprotamo “nē” uzspiestai vakcinācijai drīzāk diktē nevis akūtais vakcinācijas morālais jautājums, bet gan neattaisnots un nepietiekami motivēts spiediens. Tā ir cīņa par cieņu un brīvību, kā arī noraidījums būt par izmēģinājuma trusi globālajā eksperimentā.

Atbildības pakāpe ir dažāda, bet kā Kristus teica Romas impērijas civilās varas pārstāvim Jūdejā attiecībā pret jūdu garīgajām autoritātēm: “Lielāks grēks ir tam, kas mani tev ir nodevis.” (Jņ 19,11)

Lai ir saistoša lasāmviela!

Raksts ir publicēts Baznīcas sociālās mācības observatorijā Van Thuan.Aleksandrs Stepanovs

 

*****

/ Eva Marija Hobigera/

 

Amerikas Savienotajās Valstīs cilvēka augļa šūnu izmantošana farmācijas nozarē, kā arī kosmētikas un citās rūpniecības nozarēs jau vairākus gadu desmitus ir bijusi sabiedrībā apspriesta un dzīvības aizstāvētāju kritizēta tēma. Tomēr vāciski runājošās valstīs šis jautājums ir maz zināms pat ārstu vidū, un tikai daži zina, kādos apstākļos tiek iegūtas augļa šūnas, kas nepieciešamas, lai iegūtu šūnu līnijas vakcīnu ražošanai. Daudzi uzskata, ka aborts patiešām ir ļauns, bet gadījumā, ja aborts jau ir noticis, tad nedzīvi dzimušu bērnu var izmantot pētniecībai.

 

Tomēr tikai daži cilvēki apzinās, ka aborti, kas nepieciešami šūnu līniju ražošanai, ir jāveic mērķtiecīgi un plānveidīgi, ka grūtniecībai jāilgst noteiktu laiku un ka daudzos gadījumos šīs grūtniecības pārtraukšana notiek caur ķeizargriezienu, un ka embrija sirds bieži joprojām pukst, kad tas atrodas uz laboratorijas galda orgānu izņemšanai. Šāda informācija mums netiek ziņota plašsaziņas līdzekļos un nav atrodama Google tīklā - šādus satraucošus faktus tur tālu no sabiedrības uzmanības loka.

 

Būtu vēlams, lai pašreizējās debates par vakcināciju pret Covid-19 atklātu augļa orgānu ieguves fonu, jo īpaši tāpēc, ka VISĀS vakcīnās, kas šobrīd ir pieejamas kādā no fāzēm vai nu izpētes, vai izstrādes posmā, vai to ražošanas vai augļa šūnu testēšanas laikā, tika izmantotas šīs līnijas.

 

Tas sākās pirms 85 gadiem

 

Eksperimenti ar cilvēka augļa audu apstrādāšanu sākās jau pagājušā gadsimta 30. gados. Tolaik dzinējspēks bija poliomielīta vakcīnas meklēšana, kas beidzot nonāca tirgū 1950. gadu beigās. 1936. gada medicīnas rakstā bija rakstīts: "Ir panākta jauna pieeja, izmantojot 3-4 mēnešus vecus cilvēka embrijus, kas iegūti sterili ar ķeizargrieziena palīdzību." [1]

 

1952. gadā medicīnas žurnālā par audu kultivēšanas ražošanu lasām: “Cilvēku embrijus no divarpus līdz pieciem grūtniecības mēnešiem ieguva no General Hospital ģinekoloģijas nodaļas… Tie tika ievietoti sterilā traukā un nekavējoties nogādāti tuvējās bērnu slimnīcas vīrusu laboratorijā. Mirušie paraugi netika izmantoti, bet dažos embrijos sirds vēl pukstēja, kad viņus atveda uz vīrusu laboratoriju."[2] Un citā tā paša gada dokumentā teikts: "Cilvēka embrija audi: šis materiāls tika izmantots lielākajā daļā eksperimentu. Tas tika iegūts ar ķeizargriezienu sterilos apstākļos. Tika izmantoti embriji no 12 līdz 18 grūtniecības nedēļām."[3]

 


Visbeidzot septiņdesmitajos gados tika veikti pētījumi par masaliņu vakcīnu. 1972. gadā pasaules cienījamākajā medicīnas žurnālā New England Journal of Medicine lasījām, ka aborti tika īpaši plānoti un veikti, lai iegūtu augļa audus pētniecībai pēc tam, kad sievietes bija devušas piekrišanu. Lielākā daļa grūtniecību tika pārtrauktas ar ķeizargriezienu. [4]Gadu desmitiem vēlāk, 2018. gadā, viens no slavenākajiem vakcīnu pētniekiem Amerikas Savienotajās Valstīs - doktors Stenlijs Plotkins (Stanley Plotkin) tiesas zālē, nostādīts savu pašu dokumentētā pētījuma priekšā, atzina, ka pat tikai viena masaliņu vakcīnas pētījuma gadījumā , kas notika septiņdesmito gadu sākumā, viņš bija izmantojis 76 embrijus. Viņš arī apstiprināja, ka visi šim nolūkam izmantotie embriji tika pārtraukti tikai pēc trešā grūtniecības mēneša, jo vakcīnas pētījumos var izmantot tikai pilnībā attīstītus orgānus no veseliem embrijiem. [5]Drosmīgi zinātnieki un dzīvības aizstāvji liecina

 

Pēc tam atsauces uz augļa orgānu ekstrakcijas veidu ir kļuvušas ierobežotas arī specializētajā literatūrā, no vienas puses tāpēc, ka tagad tika pieņemts, ka zināšanas par to ir zināmas specializētās aprindās, no otras puses var pieņemt, ka vairākas šīs iejaukšanās nav skaidras no juridiskā viedokļa, jo pēdējos gadu desmitos ir mainījušies likumi.

 

Šodien mēs esam parādā savas zināšanas dažiem drosmīgiem cilvēkiem zinātnes un dzīvības aizsardzības jomā, kuri publiski apliecina, ka tās pašas metodes, kas tika izmantotas 20. gadsimta 30., 50. un 70. gados, joprojām tiek izmantotas, lai nonāktu pie augļa orgāniem pētniecībai un medicīnas produktu ražošanai. Loģisks fakts, jo cilvēka šūnas, ieskaitot augļa šūnas, var izdzīvot tikai īsu laiku, tiklīdz tiek pārtraukta skābekļa padeve ar asinīm.

 

Katra skābekļa trūkuma minūte noved pie šūnu struktūru nāves. To apstiprina C. Ward Kisher, Arizonas Tuksonas Universitātes Medicīnas fakultātes cilvēciskās embrioloģijas profesors, amerikāņu speciālists un embrioloģijas līderis, intervijā American Life League 2002. gadā: “Lai saglabātu 95% embriju šūnu, dzīvie audi jānoņem 5 minūšu laikā. Pēc stundas šūnas kļūtu bezjēdzīgas, jo tās būtu mirušas."[6]

 

Profesors Gonsalo Errans Rodrige (Gonzalo Herranz Rodrígue) pasniedza histoloģiju un embrioloģiju, kā arī medicīnas ētiku Spānijas Navarras universitātē, bija tās prorektors (1974-1978) un medicīnas fakultātes dekāns (1978-1981). Viņš neapšaubāmi bija pirmsdzemdību cilvēka attīstības eksperts. Viņš bija arī Eiropas Kopienas ārstu pastāvīgās komitejas ētikas komitejas viceprezidents (1986-1988). Viņš izdarīja šādu secinājumu: "Ne embrijus no spontānajiem abortiem, ne tos, kas iegūti no dzemdes abortiem, nevar izmantot embriju šūnu iegūšanai: abos gadījumos embrijs ir piesārņots ar mikroorganismiem. Pareizais veids ir veikt ķeizargriezienu vai noņemt dzemdi. Tas ir vienīgais veids, kā garantēt bakterioloģisko sterilitāti. Jebkurā gadījumā ir nepieciešams veikt plānoto abortu, lai iegūtu embrija šūnas, kurām tiek izvēlēts embrija vecums, un tam tiek veikta sekcija, kamēr tas vēl ir dzīvs, lai noņemtu audus, kas jāievada kultivācijas vidē."[7]

 

Itāliešu patologs un mikrobiologs profesors Pjetro Kroče (Pietro Croce), kas jau aizgājis mūžībā, ir viens no tiem, kurš nav izvairījies dalīties publiski ar savām zināšanām. 1988. gadā izdotajā grāmatā Animal Experiment or Science - A Choice viņš raksta: “Ir klīnikas, kas specializējas abortu veikšanā. Sievietes, kas tur dodas, prasmīgi pierunātāji pārliecina, ka grūtniecība jāturpina pēc iespējas ilgāk. (Jo vairāk nobriedis auglis, jo augstāka ir samaksa.) Norunātajā laikā auglis tiks izņemts ar ķeizargriezienu. Tā kā tas daudzos gadījumos notiek divdesmit astotajā nedēļā (no sešiem līdz septiņiem grūtniecības mēnešiem), mēs vairs nevaram runāt par augli, bet gan par kliedzošu un kustīgu bērnu."[8]

 

Grāmatā "Auglis kā transplantācijas donors - zinātniskā, sociālā un ētiskā perspektīva" (“The Fetus As Transplant Donor – the Scientific, Social, and Ethical Perspective”), ko izstrādājis Pīters Makalo (Peter McCullough), kas arī publicēts 1988. gadā, autors cita starpā ziņo par augļa audu iegūšanas metodēm Zviedrijā, apstiprinot, ka abortus galvenokārt veic ar ķeizargriezienu, lai saglabātu augļa šūnu kvalitāti.

 

Nelaiķis amerikāņu benediktīniešu tēvs Pols Benno Markss (Paul Benno Marx), "Human Life International" dibinātājs, vienā no savām grāmatām piemin ārstu, kurš ziņoja par eksperimentiem, kuros viņš personīgi piedalījies ievērojamā Zviedrijas institūtā 70. un 80. gados, un ka visi tika veikts zinātnes vārdā: “Eksperimenti tika veikti ar dzīviem abortētiem zīdaiņiem, kuriem pat nebija piešķirta anestēzijas žēlastība, viņi raustījās un raudāja sāpēs. Kad tos vairs nevarēja izmantot, tie tika nogalināti un izmesti kā atkritumi. ”[9]Nelikumīga cilvēku augļu orgānu tirdzniecība

 

Pirms pusotra gada plašsaziņas līdzekļi ASV ziņoja par tiesas sēdi Sanfrancisko (Kalifornijā): Planned Parenthood [starptautiskā organizācija, kas piedāvā grūtniecības pārtraukšanas pakalpojumus vairāk nekā 650 klīnikās tik ASV vien] ir iesnieguši prasību tiesā pret dzīvības aizstāvjiem Deividu Daleidenu un Sandru Merritu par viņu ar slepeno kameru filmēto videomateriālu, kurā šīs organizācijas vadītāji ziņo, ka abortu metodes tiek mainītas, lai iegūtu vēl neskartu un dzīvu augli. Ir arī atzīts, ka Planned Parenthood ir iesaistīta nelikumīgā embriju orgānu tirdzniecībā. Amerikas Savienotajās Valstīs federālais likums regulē cilvēka augļa audu ieguvi un izmantošanu pētniecības nolūkos. [10]

 

Abortists Forests Smits (Forrest Smith), kurš visas profesionālās dzīves laikā ir veicis 50 000 abortu un kurš pēc viņa paša teiktā "zina vairāk par abortu nozari, nekā lielākā daļa cilvēku jebkad zinās", tiesas laikā liecināja, ka viņam nav šaubu par to, ka aborta brīdī daudzi bērni bija vēl dzīvi. Viņš arī sacīja, ka abi aktīvisti nav atklājuši pat pusi patiesības, jo īstenībā viss bija daudz sliktāk.

 

Kā pēdējais piemērs nelikumīgajai cilvēka augļu orgānu tirdzniecībai jāmin šāds gadījums: 2018. gadā ASV fonds Judicial Watch iesniedza prasību tiesā par augļu orgānu tirdzniecību. Tā rezultātā Pārtikas un Zāļu aģentūra (FDA) nodeva tiesai un tādējādi arī prasītājai visu korespondenci, kas attiecas uz astoņiem līgumiem (gandrīz 100 000 $ vērtībā) starp FDA un Advanced Bioscience Resources biotehnoloģijas institūtu. Šo līgumu priekšmets ir cilvēka augļi, kuri cietuši abortu no 16. līdz 24. grūtniecības nedēļai. Orgāniem bija jābūt "svaigiem un nekad nesasaldētiem", tie bija jāizmanto tā saukto "humanizēto peļu" izpētei. Embriju orgāni tika piedāvāti par fiksētām cenām. Humanizētās peles tiek radītas, ķirurģiski implantējot cilvēka audus pelēm. Lai humanizācija noritētu pareizi, augļa audiem jābūt vairākām īpašībām. Humanizētās peles cita starpā tiek izmantotas vakcīnu izpētei. Tā kā šādas peles vidējais dzīves ilgums ir tikai astoņi mēneši, šie eksperimenta ar dzīvniekiem modeļi ir jāatjauno atkal un atkal, kā rezultātā pastāvīgi ir nepieciešami jauni cilvēka augļa audi. [11]Visās pašlaik pieejamajās vakcīnās ir izmantotas augļa šūnas

 

Visbeidzot daži paskaidrojumi par četrām vakcīnām, kuras pašlaik ir saņēmušas tirgus apstiprinājumu Eiropas Savienībā: abas Pfizer / Biontech un Moderna RNS mesendžera vakcīnas izmanto HEK 293 šūnu līnijas savu produktu laboratorijas testēšanai. To, cik lielā mērā tie ir izmantoti arī sagatavošanas pētījumos, kā norāda daži avoti, [12] nevar pārbaudīt. Jebkurā gadījumā tūlītējam ražošanas procesam netika izmantotas augļa šūnas. Savukārt AstraZeneca un Johnson & Johnson izmantoja arī augļa šūnu līnijas tieši ražošanas procesā, proti, HEK 293 AstraZeneca gadījumā un PER.C6 Johnson & Johnson gadījumā, kas nozīmē, ka vakcīna satur cilvēciskās DNS fragmentus. HEK 293 nozīmē "cilvēka embrionālās nieres", šo šūnu līniju veidoja bērna niere, kurš visdrīzāk tika abortēts 1972. gadā. Mēs lasījām tā paša gada medicīniskā rakstā par masaliņu vakcinācijas izstrādi, tāpēc mēs visdrīzāk zinām šī aborta nosacījumus, tomēr dokumenti par to vairs nepastāv. PER.C6 tika izveidotas ar 1985. gadā veiktā aborta palīdzību, šūnu līnija tika izveidota no cilvēka augļa tīklenes šūnām.

 

Pēc teiktā jāsecina, ka šūnu līniju izmantošanu vakcīnu ražošanā nevar aplūkot atsevišķi no nelikumīgām darbībām ar augļa orgāniem. Tam nevajadzētu būt nozīmei, kādā vakcīnas izstrādes fāzē tika izmantotas embriju šūnu līnijas vai ražošanā, vai testēšanā, šajā gadījumā secinājums vienmēr ir šāds: bez šūnu līnijām šādas vakcīnas nevarētu pastāvēt!

 

Pēdīgi ļaujiet man izdarīt personisku novērojumu: es nevaru pieņemt šādu vakcīnu savu medicīnisko zināšanu dēļ, ņēmot vērā to, kas nāk gaismā, kā arī manu kā ticīgas katoles sirdsapziņu. Es redzu divkāršu dievišķās radīšanas kārtības pārkāpumu. No vienas puses, caur cilvēka iedomību lemjot par citu nāvi vai dzīvību. Tā neesmu es, kas nes atbildību par abortu, bet vai es varu no tā gūt labumu (t.i., veselību)? Vai tas mani nepadarītu par netiešu abortu atbalstītāju? Un no otras puses, pieņemot šādu vakcināciju, es klusībā atbalstītu notiekošo tirdzniecību ar augļa orgāniem, kas iegūti no abortiem, jo "bez pieprasījuma nav piedāvājuma!"

 

Noslēgumā, es vēlos norādīt, ka pastāv vēl nopietni medicīniski iebildumi pret pašlaik pieejamajām vakcīnām; šajā rakstā es apzināti aprobežojos tikai ar augļa šūnu izmantošanu. Paredzams, ka šoruden tirgū nonāks Covid-19 vakcīnas, kas ražotas pārbaudītā veidā, neizmantojot augļa šūnu līnijas, un kuras tiek ražotas tradicionāli un ar ilgāku pārbaudi klīniskajos pētījumos nekā tās vakcīnas, kuru pamatā ir pilnīgi jauna koncepcija. Līdz šim pandēmija nav bijusi tik bīstama, lai mēs nevarētu sagaidīt šādas vakcīnas. Kā kristieši mēs arī zinām: mūsu dzīve ir Dieva rokās, katrā mūsu dzīves brīdī!

 

 

Tiem, kas vēlas sīkāk aplūkot šo tēmu, ir ieteicamas šādas vietnes:

https://cogforlife.org/vaccines-abortions
https://www.lifesitenews.com/tags/tag/coronavirus+vaccine
https://www.ewtn.com/catholicism/library/fetal-experimentation-frankenst…Avots: Dr. med. Eva-Maria Hobiger

 

 


[1] Cultivation of Poliomyelitis Virus in vitro in Human Embyonic Nervous Tissue, Albert B. Sabin und Peter K. Olitsky, Laboratories of the Rockefeller Institute for Medical Research, New York, Proc Soc Exp Biol Med 1936, 34:357-359

[2] Cultivation of Poliomyelitis Virus in tissue Culture (Growth of the Lansing strain in human embryonic tissue), Joan C. Thicke et al, Canadian Journal of Medical Sciences

[3] Studies on the cultivation of Poliomyelitis viruses in tissue cultures, Thomas H. Weller et al. , J Immunol 1952, 69:645-671, The Journal of Immunology

[4] Isolation of attenuated Rubella-vaccine virus from human products of conception and uterine cervix, 1972, Anti Vaheri et al., New England Journal of Medicine Vol. 286, No. 20, Seite 1071

[5] https://www.youtube.com/watch?v=y0yK4lV9u_4

[6] American Life League (Personal Interview 7-02, ALL Conference), 2002

[7] Vivisection or Science – a choice to make, Fetal Experimentation-Over the top; Part 1, p. 86.CIVIS, 1991, Hans Ruesch Foundation; von Dozent Pietro Croce, Mikrobiologe und pathologischer Anatom, Mailand

[8] Vivisection or Science – a choice to make, Fetal Experimentation-Over the top; Part 1, p. 85.CIVIS, 1991, Hans Ruesch Foundation; von Dozent Pietro Croce, Mikrobiologe und pathologischer Anatom, Mailand

[9] Father Paul Marx, OSB, Confessions of a Pro-Life Missionary, Human Life International, Front Royal, VA,https://cogforlife.org/wp-content/uploads/Forsaking-God-For-the-Sake-of-…

[10] https://www.washingtonexaminer.com/opinion/no-question-its-alive-in-a-ca… HYPERLINK "https://www.nationalreview.com/news/abortionist-testifies-at-fetal-parts-hearing-some-of-these-fetuses-were-live-births"https://www.nationalreview.com/news/abortionist-testifies-at-fetal-parts…

[11] https://www.judicialwatch.org/press-releases/fda-humanized-mice/

[12] https://cogforlife.org/guidance 

 

******

 

 

Vai esat civitas.lv lasītājs?

Vai domājat, ka tas ir noderīgs un dara labu darbu brīvās informācijas un diskusijas apritē?

Civitas.lv publikācijas nefinansē neviena organizācija un tas arī nepārdod maskas, lai gūtu peļņu. Vienīgais, kas to uztur, ir privātie ziedojumi. Ja vēlaties to atbalstīt, variet ziedot, izmantojot šo kontu: LV86HABA0551026342796

Iespējamaiis maksājuma mērķis: ziedojums civitas.lv

Saņēmējs: Aleksandrs Stepanovs

Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 12 Augusts 2021 09:13