Eremīts un mūziķis: “Nomierini nervus un fokusē uzmanību uz Dievu”

Svētdiena, 03 Maijs 2020 18:43

Priesteris Maksimiliāns Marija Dīns (Maximilian Mary Dean) ir eremīts ASV Harisburgas diecēzē. Viņa dzīves stāsts patiesi ir unikāls. Savus jaunības gadus viņš dēvē par ceļu pie Dzīvības. Deviņu gadu vecumā apguvis klavierspēli, desmit gadu vecumā – ģitāru, pusaudža gados viņu smagi ietekmēja tādas “zvaigznes” kā Eric Clapton, Joe Walsh, Mark Knopfler, Neil Schon, Jimmy Page.

Muzicēšana dažādās rokgrupās un ierakstu studiju pieredze ierāva viņu nebeidzamu ierakstu virpulī. Pēc anarhiskā un izlaidīgā dzīves posma, kas noslēdzās ar pārdrošu braukšanu alkohola reibumā – stāvoklī, kurā vairs neatceras, kā iekāpj mašīnā pie stūres, un nežēlīgu ceļa negadījumu, kas viņam gandrīz maksāja dzīvību, – jaunietis aizdomājās par dzīves nozīmi: “Esmu pārliecināts – ja es tādā stāvoklī būtu nomiris, es tiktu notiesāts uz elli, bet Dievs savā žēlsirdībā man deva otru iespēju un sāka mani aicināt atbildēt Viņa žēlastībai”. Par to priesteris Maksimiliāns stāsta intervijā interneta laikrakstam Life site news.

Priesteriskās kalpošanas laikā Maksimiliāns ir uzstājies simtos garīgās mūzikas koncertu, bet dziesmas komponēt atsācis tikai vientuļnieka mītnē. Viņš atzīst, ka tieši lūgšanas laikā, vientulībā ar Dievu, viņš sācis saņemt jaunas dziesmas, kas pēc pamošanās skanējušas viņam prātā.

Kopš 2017. gada esmu cēlies plkst. 3–4 no rīta ar pilnīgi gatavu dziesmu galvā. Tās bija dziesmas mūsdienu instrumentu aranžējumā. Dažkārt es pat dzirdēju trompetes skaņas”, pr. Maksimiliāns raksta savā blogā (šeit). Tieši ar trompetes skaņām sākas brīnišķīgā dziesma A battles cry goes out. Dziesmas vārdi skaistas melodijas pavadībā mudina klausītāju izšķirties, pievienoties Godības Karaļa karapulkiem: “Vai tu cīnīsies par mūsu kareivīgo Karali?” Pēc eremīta Maksimiliāna atziņas A battles cry goes out ir dziesma, ko īstenībā katrs konteplatīvais dzied Kungam savā sirdī.

Priesteris atzīst: “Pēc šādas pieredzes es atklāju, ka lietoju dāvanu, ko esmu attīstījis pirms savas atgriešanās, bet kuru biju nolicis malā, dāvanu, kuru nekad nebiju lietojis Dieva godam pēc manas atgriešanās... Tagad es varu to lietot, kalpojot Viņam, lai būvētu Kristus Miesu… Es tikai pazemīgi lūdzu, lai mana mūzika palīdz dvēselēm godināt Dievu ar sirdi un prātu un palīdz viņu garīgajā ceļojumā.”

Kā eremīts, kurš ir dzīvojis pilnīgā izlolācijā arī līdz karantīnas sākumam, skatās uz pandēmijas krīzi? Tēvs Maksimiliāns ir pārliecināts, ka koronavīruss ir nācis pār cilvēci, jo tā bez nožēlas turpina iet grēka ceļus, veicinot abortus, homoseksualitāti, pornogrāfiju, bet eremīts arī atzīst, ka krīzi veicinājuši arī garīdznieki, kas nedzīvo un nesludina ticību visā tās pilnībā. Slimības un ciešanas ir saistītas ar mūsu un citu grēkiem. “Kā Dievs var kaut kādā veidā uz to neatbildēt?”

Priesteris Maksimiliāns mudina “padarīt mūsu dzīves par Mises turpinājumu” un veltīt mūsu ciešanas kā gandarījumu par mūsu un pasaules grēkiem. “Tas noteikti nav viegli, bet katoļiem jāsaprot, ka situācijas, kuras viņi piedzīvo, ir vai nu Dieva gribētas, vai Dieva pieļautas, lai mūs tuvinātu Viņam, lai mūs glābtu un svētdarītu.”

“Katoļiem vajadzētu nomierināties un lūgties”, iesaka eremīts, “paklausīties labu mūziku, lai nomierinātu nervus, un fokusēt uzmanību uz Dievu. Šajās dienās visa pasaule ir spiesta domāt par tās beigām. Visi ir spiesti pārdomāt pēdējās lietas… Domāju, ka šobrīd, pateicoties krīzes situācijai, daudzas dvēseles ir atvērtas uz ārkārtēju atgriešanos.” Tāpēc ir nepieciešama intensīva lūgšana: “Cik daudz dvēseļu ies uz debesīm, ja mēs lūgsimies un nesīsim par viņiem upurus?!”

pr. Aleksandrs Stepanovs

Džona Henri Vesterna (John Henry Western) intervija ar priesteri Maksimiljānu Dinu.

Ave Maria, Lady of Love

A battles cry goes out

A cry goes out from the King’s throne. 
Triumphal shout making things known. 
The trumpet blasts, the battle begins. 
Hell’s gates are smashed, my King He wins.

CHORUS:
Christ our King conquers everything. 
The battle of the King – war is raging. 
Christ our King, He’s dominating. 
Will you fight for our Warrior King?

The King of kings with His Queen Mother. 
The Lord of lords our Friend and Brother, 
With Angels and Saints on He goes, 
To victory against the infernal foe.

CHORUS

When all seems a loss, nailed to a tree, 
His death on the Cross means victory. 
Devil and sin and death are dethroned. 
Christ risen from the dead - our King enthroned.