Tramps: “Dzīvības gājiens ir piedzimis no mīlestības”

Uzrakstīja  Trešdiena, 31 Janvāris 2018 07:24

Šī gada 18. janvārī dzīvības aizstāvēšanas jomā norisinājās vēsturisks notikums. Pasaulē lielākajā nedzimušo bērnu dzīvības aizstāvēšanas gājienā pirmo reizi piedalījās tik augsta ranga politiskais līderis kā ASV prezidents Donalds Tramps. Savā uzrunā viņš uzsvēra: “Manas administrācijas laikā mēs vienmēr aizstāvēsim Neatkarības deklarācijas pirmās tiesības, kas ir tiesības uz dzīvību”.

Ikgadējā lielākajā pasaules manifestācijā par cilvēka tiesībām ņēma dalību ap pusmiljona cilvēku. Manifestācijas organizētāji lēš, ka kopš aborta likuma apstiprināšanas ASV 1973. gada 22. janvārī mātes miesās gājuši bojā ap 60 miljoni bērnu.

Uzrunājot dzīvības gājiena dalībniekus, Amerikas prezidents teica: “Dzīvības gājiens ir piedzimis no mīlestības: jūs mīlat savas ģimenes, jūs mīlat savus tuvākos, jūs mīlat mūsu nāciju. Jūs mīlat katru bērnu, dzimušu un nedzimušu, jo jūs ticat, ka dzīvība ir svēta, ka katrs bērns ir vērtīga dāvana no Dieva”.

Šie prezidenta vārdi iedvesmo, kā arī iedvesmo simtiem tūkstošu jauniešu un sirmgalvju, ģimeņu ar bērniem dalība, kas ļauj sapņot, ka arī Latvijā tuvākajā laikā varētu tikt organizēts dzīvības aizstāvībai veltīts gājiens ar politiķu līdzdalību, kas ieņems skaidru pozīciju par labu nedzimušo bērnu aizstāvībai un dzīvības kultūras veicināšanai. Tieši tā ir katras nācijas vērtība un nākotne.

Aleksandrs Stepanovs